Třikrát dokonce vedli, aby nakonec po proměněném trestňáku exligového Diveckého brali bod za remízu 3:3.

Kladno nasadilo do základu čtyři dorostence, kteří už ale nějaké zkušenosti mají, vedou si stále lépe a hlavně směrem dopředu přispěli k vysoké nebezpečnosti svého celku. Hosty vedené ještě na podzim asistentem kladenského áčka Jiřím Němcem tím dost citelně zaskočili, nicméně i oni byli po celé utkání hodně nebezpeční a šancí si vytvořili –včetně tří nastřelených konstrukcí branky – ještě víc než domácí.

Ti v úvodu přežili tyčku Diveckého, ale brzy se oklepali a výborně hrající Výborný je po rohu poslal do vedení. Do pauzy ale Kladenští několikrát hrubě chybovali a jednu hrubku potrestal vyrovnáním Vacek.

I po obrátce však domácí kousali. Po dalším rohu se parádně prosadil na malém vápně Tóth, ovšem další nedůslednost ve středu obrany značila trochu šťastné brozanské vyrovnání na 2:2. Hráči SK ale ještě jednou exslánského gólmana v dresu Brozan Kudrnu načapali, to mu zahrál v 77. minutě na housle osamocený Tóth. „Potvrdil, že je gólový, ale na lavičku áčka to tentokrát nebude, přece jen marodil,“ řekl kladenský trenér František Sluka.

On i jeho hráči se tři minuty po gólu zlobili na soudce Šmída, jenž v první půlce neodpískal kladenskou ruku ve vlastním vápně a v závěru jako by vše kompenzoval. Hlavně dvěma přísnými trestňáky, z nichž Divecký druhý technickou lehkou ranou proměnil a srovnal účet.

Obě strany pak mohly ještě rozhodnout, domácí Kmoch však vypálil slabě a hostující ránu vykopl z čáry Hofman. „Sice jsme ztratili výhru, ale zápas hodnotím pozitivně. Mladíci se chtěli ukázat a povedlo se jim to. Dali tři góly, to se počítá, a ukázali, že Kladno v nich může mít budoucnost,“ dodal kladenský trenér František Sluka.

Brozanští se po dvou duelech u soupeřů představí v dalším kole na domácím hřišti, kde hostí Meteor Praha.

Kladno B – Brozany 3:3

Branky: 22. Výborný, 49. a 77. Tóth – 37. Vacek, 69. Hora, 80. Divecký, poločas 1:1, r. Šmíd.
Brozany: Kudrna – Vaněk, Rada, Pešula, J. Kühn – Hora, Kopecký, Corea, Vacek (80. Lédl) – Brožík, Divecký.