V duelu proti teplické juniorce už nevedl domácí tým Václav Rys, ale trenérské duo Vlastimil Calta – Jan Kudlička, které by mělo koučovat tým až do konce podzimní části.

Vedoucí celek tabulky přijel i se třemi hráči prvního týmu. Hosté také měli šance jako první, Poštulka se však překonat nenechal. Na druhé straně nadějný pokus Gnahouiho vytěsnil Pechatý. Deset minut před poločasem se diváci gólu dočkali. Gnahouiho pokus z pokutového kopu sice hostující gólman vyrazil, ale domácí útočník se v dorážce nemýlil.

Hosté byli v úvodu druhé části znovu aktivnější, ale domácí dvakrát podržel gólman Poštulka. Přesto se Tepličtí dočkali vyrovnání, když se po individuální akci prosadil Mareš. Tři body zajistil brozanskému výběru Divecký. Zvýšit mohl ještě v 77. minutě Vacek, z úhlu však trefil jen tyč.

„Kluci zaslouží pochvalu za to, jak tento náročný zápas odmakali. Hráli jsme se silným soupeřem, proto si výhry musíme hodně cenit. Upozorňovali jsme hráče na to, že po změně stran budou chtít hosté rychle srovnat, ne všechno se nám podařilo, ale nakonec to dopadlo dobře,“ oddychl si jeden z koučů domácích fotbalistů Jan Kudlička.

Brozany - Teplice B 2:1

Branky:
35. Gnahoui z pen., Divecký – Mareš, ŽK 2:1, poločas 1:0, r. Kříž, 220.
Brozany: Poštulka – Tupý, Rada (67. Kopecký), Pešula, Hubený (53. Corea) – Kühn (82. Vaněk), Hora, Divecký, Vacek – Veleba, Gnahoui.

Jiří Vítek