„Po lijavci dáváme hrací plochu do kupy. Je v našem zájmu, aby byla pro úvodní duel s nováčkem soutěže z Polep v co nejlepším stavu,“ vysvětlovali brozanští funkcionáři, proč Sokol s Neštěmicemi nehrál na svém hřišti.

Podle výsledku by se mnozí z těch, kteří neviděli utkání na vlastní oči, mohli domnívat, že šlo o vyrovnaný souboj. Tím spíš, když Neštěmičtí dokázali čtvrt hodiny před koncem vyrovnat z penalty. Co jí ovšem předcházelo, to potvrzovalo vleklou nemoc domácích – koncovku. Postupně Veleba, Uka, Gnahoui, Vacek, Rada či Hora demonstrovali, že gól se nemusí dát ani z několika decimetrů. Zaslouženého vítězství se favorit nakonec přece jen dočkal, když se konečně po zmiňovaném trápení trefil Veleba.

„Střetnutí s tak silným soupeřem se před mistráky vždycky hodí. Škoda jen, že jsem postrádal tři opory základu. Jinak pouze první půle byla vyrovnanější. V té druhé si domácí vytvořili tlak a zaslouženě zvítězili, i když my jsme paradoxně srovnali čtvrthodinky před koncem z penalty,“ zůstal nad věcí trenér Neštěmic Tomáš Novák.

Poslední dvě přípravy, zejména ta středeční v České Lípě, měly smysl. Dnes chvílemi zapracovalo podvědomé podcenění soupeře. Dal jsem navíc příležitost těm hráčům, kteří nejsou zabydleni v základu, což se nutně projevilo v otázce kombinace. Co mě dále mrzí – to je bídná koncovka. Přestože na ní pracujeme, příliš se nelepší. Nejen odborníci se nezřídka diví, co jsme schopni pozahazovat,“ usmíval se brozanský kormidelník Václav Rys.

Brozany - Neštěmice 3:2

Branky:
43. Divecký, 56. Gnahoui, 86. Veleba – 37. a 76. Krok (pen.), poločas 1:1, r. Král, 140.
Brozany: Tuzar – Tupý, Pešula, Vaněk, Hubený – Kühn, Kopecký, Gnahoui, Rosocha – Divecký, Corea (Rada, Vacek, Uka, Hora, Veleba).

Mojmír Strachota