Nejprve byl po rohovém kopu zákrok Slaničky na Rybičku posouzen jako nedovolený a z penalty prostřelil Lipše Kopecký – 1:0. V 52. minutě unikl brozanské obraně Rybička a přehodil gólmana – 2:0. Hosté se sice snažili, ale Mrázka v chrudimské brance nepřekonali, naopak v poslední minutě inkasovali po standardní situaci potřetí, když Kesner vyzval Kopeckého a ten uklidil míč k tyči – 3:0.

„Hodně důležité vítězství. Výsledek je pro nás dobrý, ale ta hra nebyla ideální. Hlavně v prvním poločase, v tom druhém se to přece jen trochu zlepšilo,“ zhodnotil duel střelec druhé branky domácích Petr Rybička.

„Domácí sice byli lepší, vyhráli tedy zaslouženě, ale těch 3:0 je podle mě moc. První gól z penalty, která byla hodně přísná, když to řeknu takto, no, a třetí po údajné malé domů. Máme těžký los, ale budeme bojovat dál,“ dodal sportovní manažer brozanského Sokola Ján Kudlička.

Chrudim - Brozany 3:0

Branky: 47. (PK) a 90. Kopecký, 52. Rybička, ŽK 3:4, poločas 0:0, r. Zadinová, 260.

SK Sokol Brozany: Lipš – Matheus, Franc, Cibulka, Šollar – Veselý, Slanička, Studecký (78. Benda), Mešič, Marič (72. Tichý) – Chukwuma.