První poločas se odehrál bez výraznějších šancí. Pakliže se přece jen jednomu, či druhému týmu povedlo akci zakončit, brankáři prokázali své kvality. Krátce po přestávce se dovedení dostali hosté. To jim v 50. minutě dopomohl stoper Studecký vlastencem, aby o šest minut nato zvyšoval na 0:2 zkušený exligista Laštůvka.

„Z naší strany nastala jistá porce sebeuspokojení. Hráči si patrně mysleli, že se utkání dostane setrvačností do úspěšného finiše. Přišel ovšem ze strany Sokola trest a ke slovu nastavení, podle mého soudu zcela zbytečné. Nicméně hráči si alespoň částečně sami sobě nastavili zrcadlo sebekritiky, že utkání končí až závěrečným hvizdem sudího. Penaltový rozstřel, to je loterie a v té jsme dnes byli tím šťastnějším celkem," zhodnotil utkání Pavel Šimáček, asistent benešovského kouče Kamila Kulhavého.

Myslím si, že diváci, kteří dali fotbalu přednost před rekreaci u vody, byli svědky dobrého vyrovnaného utkání. Osobně mohu mužstvo pochválit za to, že nerezignovalo ani za nepříznivého stavu, dokázalo vyrovnat a vynutit si penaltový rozstřel. Škoda, že jsme si nepodali ruku se štěstěnou, mohli jsme jít dál. O to nám však v realizačním týmu nejde. Odehráli jsme herně-taktickou přípravu, protože dáváme tým dohromady doslova za pochodu," uvedl po utkání vedoucí mužstva Sokola Jan Kudlička.

Sokol Brozany - SK Benešov 2:2 (0:0), na pokutové kopy 6:7

Branky: 781. Studecký, 82. Franc - 50. vlastní, 56. Laštůvka, rozhodčí Hányš, Melničuk a Klupák, žk 2:4, 110 diváků.
Sokol Brozany: Hlaváč - Bittengel, Studecký, Cibulka, Golovko - Zadina (56. Mayerhofer), Franc, Šollar, Bubeníček - Benda, Hajdarevič.