Ne náhodou svěřenci kouče Václava Ryse prahli o víkendu v Rakovníku po nápravě. Naplnili ji vrchovatě. Kdyby měli přesnější mušku, zplakali by hráči hostitelů nad výdělkem. Mohli totiž podlehnout s chutí hrajícímu soupeři vyšším rozdílem.

Rakovník – Brozany 1:3

Úvodní čtvrthodinka se hrála od vápna po vápno. Na jejím konci se dostal ke slovu Mžourek. Vyzval ke skórování Kešnera, ale ten se neprosadil, přestože se zbavil stopera Vaňka a Vachovi by nedal možnost úspěšně zakročit. Kdyby ovšem nestřílel pouze do tyče. „Domnívám se, že to byl zlomový moment zápasu. Kdybychom se dostali do vedení, asi bychom neprohráli,“ uvažoval nahlas po utkání kouč poražených Radim Suchánek.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat. S nebývalou chutí a s obdivuhodným akčním rádiem hrající trio Afričanů z Beninu a zkušení ligisté Rada s Diveckým strhli spoluhráče k pohodovému fotbálku. V čele s Coreou. Ten se do listiny střelců zapsal hned dvakrát. Přes subtilní postavu má v pravačce dynamit. Ač je gólman Rakovnických Kukla zkušený fotbalista, nestačil na jeho ránu včas zareagovat.

Poprvé se brozanský středopolař prosadil po dvaceti minutách hry. Podruhé v 74. minutě. Na vedení 1:0 ve prospěch Sokola se snažili zareagovat svými příležitostmi Roubík s Majerem. Ale Vacek mohl na druhé straně potrestat Fojtíkovo zaváhání, aby před odchodem do kabin osvědčil svůj čich na gólovou koncovku Gnahoui.

Ten se mohl v rozpětí pětiminutovky prosadit ještě tím, že měl nabito, aby Rakovnické poslal do šatny dokonce s třígolovým mankem. Po pauze se objevil místo Kukly v bráně domácích Berovič. Ani ten nezabránil Coreovi zvýšit na 3:0, aby domácí pouze korigovali Kešnerem. Kopecký v závěru měl na pravačce navýšení na 4:1, ale sám na sebe se zlobil, že s tutovkou naložil bídně.

U všech důležitých momentů byli Rada s Diveckým, jehož přeřazení z útoku do středu pole se ukázalo ze strany trenéra Václava Ryse jako fotbalová prozřetelnost.

Václav Rys (trenér Sokola Brozany): „Snažili jsme si napravit reputaci za nepovedený domácí duel 12. kola divize doma s Litvínovem, kdy jsme prohráli. Dlužno ovšem přiznat, že Rakovničtí nebyli tak kvalitním a po taktické stránce stejně dobrým soupeřem, jako tomu bylo v případě jejich souseda ze spodní části tabulky. Našemu týmu prospěla i změna, kterou jsme provedli. A to stažení Diveckého z útoku do zálohy. Měl podíl na všech našich brankách a hlavně – v důležitých momentech hru zklidňoval svým přehledem. Už teď se těšíme na nedělní duel. Hostíme totiž lídra naší skupiny B jirnský SK Viktorie, v jehož kádru je hned několik bývalým prvoligových fotbalistů v čele s koučem Bohemians Praha Jaromírem Jindráčkem, Romanem Janouškem, Pepou Matouškem a také dalšími.“

Branky: 73. Kešner – 20., 79. Corea, 39. Gnahoui, poločas 0:2, r. 80.
Brozany: Vacho – Hora, Rada, Vaněk, Tupý – Kühn (64. Kopecký), Gouife, Divecký, Vacek (84. Hála) – Gnahoui (81. Gabriel), Corea.

Mojmír Strachota