Divize
Netradičně už v sobotu nastoupí na domácím hřišti k dalšímu utkání divizní skupiny B fotbalisté Sokola Brozany. Ti přivítají v severočeském derby Vilémov. „Čeká nás náročný program, už ve středu totiž dohráváme s Čelákovicemi. Budeme tak mít alespoň den navíc na regeneraci,“ vysvětlil změnu termínu sekretář Brozan Petr Klimeš.

Domácí budou velkým favoritem, i přes porážku v minulém kole s Chomutovem jsou na pátém místě, to hostům patří až 14. příčka. Na podzim zvítězili Brozanští 1:0.

Krajský přebor
Po pátečním utkání Litoměřic v Blšanech (Blšany zvítězily 3:1) se zbylí čtyři zástupci regionu v krajském přeboru představí o víkendu většinou na hřištích soupeřů. Druhý celek tabulky z Neštěmic, kterému se však v jarních odvetách příliš nevede, dnes 17.4. dopoledne nastoupí v Lovosicích (10.15).

Domácí jsou naopak v pohodě, ve středu zvládli dohrávku s Litoměřicemi (2:1) a jsou čtvrtí. Bez šancí tak nejsou ani proti celku z Ústecka, se kterým se na podzim rozešli smírně (4:4).

Důležité utkání čeká na hráče Bezděkova (od 17). Ti jsou sice s 24 body na 11. příčce, ale představí se na Střekově, který by je v případě výhry přeskočil. Hostům bude chybět distancovaný Sailer, o to bude jejich snaha uspět těžší.

Ve středu vedoucí Roudnice v dohrávaném utkání vyhrála v Chomutově nad AFK LoKo a má už luxusní desetibodový náskok. Na Horní Jiřetín, kde dnes nastoupí (17), však nemá nejlepší vzpomínky.

Doma s ním totiž jen remizovala 1:1, když o vítězství přišla v posledních minutách. Štětí kleslo na poslední příčku, takže zítra v Žatci musí udělat vše pro záchranu.

I. A třída
K souboji třetího se čtvrtým dojde dnes na hřišti Milešova, kde mají domácí jednobodový náskok před Modlany. Třinácté České Kopisty míří k vedoucí Krupce a Pokratice nastoupí v Libouchci.

I. B třída
Poslední tým A skupiny Liběšice dnes hostí šesté Trmice. V B skupině jsou na programu hned tři derby. Do Libotenic (4. místo) přijedou Křešice, které v jarní části tápou.

Ve středu podlehly doma Oseku a propadly se na šesté místo. Další souboj okresních rivalů se uskuteční ve Straškově (3.), kam míří Hrobce (5.).

„Věřím, že derby s Hrobcemi bude z naší strany kvalitnější než zápas v Trnovanech i proto, že soupeř chce hrát fotbal a nenakopává míče za obranu, a to nám vyhovuje,“ těší se straškovský kouč Jan Buk.

Podřipan Rovné přivítá vedoucí Souš B. Zatím druhá Roudnice B hraje se Mšeném–lázněmi (7.) až zítra od 17 hodin a měla být po delší době znovu v silnějším složení.