Posledním zápasem vyvrcholil už 36. ročník fotbalového Memoriálu Zdeňka Kubizňáka a Luboše Abrta v Dobříni. V duelu s divizními Louny potvrdil třetiligový SK Sokol Brozany opět své kvality, i když poslal trenér Jiří Němec na hřiště celý kádr.

Reprezentant regionu si vybudoval už do přestávky parádními trefami třígólový náskok. Ve druhém poločase si nepotykal s přesnou koncovkou a pozahazoval šest tutovek, ty asi úplně největší Tichý, Dunderovič a Hajdarovič.

„Turnaj splnil naše očekávání hlavně z těch důvodů, že trenér mohl prověřit celý kádr, který připadá v úvahu pro náš start v ČFL. Jak na tom jsme, to napoví už středa 9. srpna, kdy hostíme ve druhém kole MOL Cupu Viktorii Žižkov. Mužstvo naznačilo, že by mohlo sehrát ve třetí lize důstojnější roli než tomu bylo při našem premiérovém startu,“ dodal brozanský manažer Ján Kudlička.

„Uvítal jsem možnost startu na memoriálu hlavně kvůli tomu, že jsme se tady střetli s kvalitní konkurencí, čímž myslím exdivizní Štětí a především třetiligové Brozany. Rádi bychom se na podobný turnaj za rok vrátili,“ přiznal trenér Loun Pavel Schettl.

Brozany - Louny 4:1

Branky: Benda, Chukwuma, Marič, Spirkoski – Černý z pen., poločas 3:0, r. Prágl, 60.

Brozany: Danko – Modr, Cibulka, Studecký, Bubeníček – Marič, Vlasák, Slanička, Hovorka – Benda, Chukwuma (Stehlík, Šollar, Spirkoski, Walter, Barnát, Lipš, Hajdarevič, Tichý, Dunderovič, Kwaka, Franc).

Mojmír Strachota