“Soupeř nás potrestal za školácké chyby, kterých jsme se dopustili v defenzivních činnostech. Tím spíš, když se rezerva FK u nás představila jako silný tým. Jeho taktika byla postavena na zodpovědnosti každého jednotlivce. Nezřídka při naší snaze udělat něco s nepříznivým skóre 0:2 zdvojoval obranu. Nebylo snadné nacházet finální přihrávku pro gólové zakončení. Pakliže se nám to přece jen podařilo, zplakali jsme nad výdělkem. Hned několik slibných momentů jsme promarnili přičiněním pohotovosti sokolovských zadáků v čele s brankářem Dvořákem. Přitom jsme měli od 36. minuty výhodu jednoho muže v poli navíc. Jak jsem už řekl, přečíslit dobře zorganizované a s prominutím do defenzívy zalezlé Západočechy nebylo vůbec jednoduché. Mimo jiné proto, že nám chybělo i víc invence.“

Bod hostující trenér Jiří Dreiseitl bral. “Mužstvo dobře vědělo, že Brozany představují jeden z nejsilnějších a současně nejambicióznějších celků naší skupiny. Na tom jsme postavili svou taktiku: hrát pozorně dozadu a směrem dopředu využívat hbitého, byť osamělého Komberce. Tato taktika nám vyšla hlavně proto, že jsme se nedopouštěli takových chyb, jaké jsme udělali po přestávce na rezervě Teplic, za což jsme zaplatili tvrdou daň. Jak jsme měli na jednu stranu porci štěstí, na druhou jsme si potykali i s notnou dávkou smůly, protože Komberec mohl přidat ke svým dvěma vstřeleným gólům další dvě branky. Nicméně dělbu bodů hodnotím ze svého pohledu jak dělbu spravedlivou.“

Brozanští fandové ocenili i soupeře

Když byl nejlepší hráč divizního duelu Brozany – Sokolov B (2:2), hbitý útočník hostů Lukáš Komberec, střídán v 88. minutě Patrikem Áčem, tři stovky diváků ho vyprovázely do kabin bouřlivým potleskem.

„Netušil jsem, že bych mohl sklidit aplaus. Ke všemu za to, že jsem se spolupodílel na ztrátě dvou bodů Sokola. Mohu jenom říct, že mě takové uznání ze strany fandů docela vzalo. Mohu jim něco vzkázat?,“ zeptal se nesměle subtilní, 169 cm měřící a 64 kilogramů vážící fotbalista, který je mimochodem i na soupisce druholigového celku.

“Rád ten potlesk opětuju a ještě jednou brozanským fandům moc děkuju. S něčím podobným se zase člověk tak často nepotkává,“ neskrýval radost sokolovský forward.

Má před sebou skvělou kariéru. Proto, že ataky brozanských zadáků ustál, zbytečně nepadal, nefilmoval a snažil se dotáhnout kolektivní i individuální akce do úspěšného finále. Snad právě proto přišla ona reakce objektivního diváka, který svým uznalým potleskem demonstroval, že u nás nechodí na kopanou lidé, kterým by byl smysl pro fair play cizí.

Mojmír Strachota