Brozanský sportovní manažer Ján Kudlička vysvětluje, proč se Sokol zastavil v rozletu. „V závěru jsme měli rozsáhlejší marodku a také náročný los. I tak to ale mohlo být lepší.“

Kde jste podle vás ztratili body?

Takových zápasů bylo na podzim víc. Třeba hned první v Benátkách, kde jsme prohráli po penaltách. Asi nezapomeneme na domácí duel se Štěchovicemi, kdy jsme vedli 3:1, 4:3 a nakonec podlehli 4:5. V závěru to pak byl zápas s Dvorem Králové, který v 70. minutě prohrával o dva góly, jenže si stejně odvezl tři body.

V posledním utkání jste podlehli i druhému Vltavínu, předtím lídrovi z Chrudimi.

To jsou další zápasy, ve kterých jsme měli bodovat. Proti první Chrudimi jsme třeba v 85. minutě vyrovnali, jenže přišel nešťastný vlastní gól a pak ještě jeden v době, kdy kluci přestali hrát.

Herně jste tedy jako nováček nikde nepropadli?

Sehráli jsme se všemi vyrovnané partie. Tedy až na jednu.

Máte na mysli Domažlice?

Samozřejmě, porážka 10:1 byla ostudná. Tam to kluci po pár gólech odchodili.

S podzimním bodovým ziskem jste spokojeni?

No, před sezonou bychom ho brali. Dlouho to vypadalo dobře, jenže nám nevyšel ten závěr a tabulka se ve spodní části hodně vyrovnala. Dole jsou s odstupem jen Nymburk s Čížovou, jinak jsme tam srovnaní na pár bodech. Na jaře je podle mě třeba udělat ještě nějakých 18 bodů.

S jakým kádrem se o ně pokusíte?

S tím současným. S nějakými velkými posilami v současné době nepočítáme. Z hostování v Chomutově a Hořovicku se nám vrátí hráči, se kterými počítáme do přípravy. Podle mých informací by neměl nikdo ani odejít. A věříme, že se uzdraví marodi.

V týmu máte i třináctigólového Chukwumu, toho také udržíte?

Zájem by o něj asi byl, ale právě u tohoto fotbalisty potřebujeme, aby se dal zdravotně do pořádku a dál nám pomáhal svými brankami.

Do mistrovských odvet vstoupíte na začátku března doma duelem s Benátkami, ale kdy zahájíte přípravu?

Začínáme 16. ledna.

Není to pozdě?

Tak je to naplánované. Budeme se připravovat v domácím prostředí, v plánu je asi pět či šest přáteláků. Čekají nás třeba Ústí, Varnsdorf, Štětí, Louny.

Nejlépe je na tom zatím Chrudim, favorizujete na postup právě tento tým?

Výsledky by tomu nasvědčovaly, ale nevím, zda by právě Chrudim postoupit chtěla. Ovšem to asi platí i o některých ostatních mančaftech. Necháme se překvapit, kdo nakonec půjde výš.