Jste spokojený s podzimní částí? Tým je na pátém místě, když získal 27 bodů.
Nejsem úplně spokojený.

Z jakých důvodů?
S bodovým ziskem to celkem ujde. Nikoliv však s herním projevem. Ten se naproti kvalitnímu jaru vytratil. Stalo se tak proto, že jsme nastupovali v jiném složení než jsme zakončili ročník 2008 – 2009.

Snahu však těm, kteří oblékají brozanský dres, upřít nelze?
Jistě ne. Nicméně měli bychom se prezentovat líp, když fandové na naše zápasy chodí v relativně dostatečném počtu.

Těm se asi lépe jevila defenziva než ofenzivní činnosti mužstva.
Nejeví. To je fakt. Tři body jsme totiž dost často vybojovali. Kromě utkání v Děčíně je pravdou, že jsme moc neinkasovali, nicméně těsná vítězství jsme vydřeli na hranici svých možností.

Pokud si rozumíme, přál byste si pro jaro, aby se tým po herně–taktické stránce prezentoval víc jako kompaktnější kolektiv?
Souhlasím.

Před zahájením sezony se nechal předseda klubu Antonín Kühn slyšet: „Mohli bychom bojovat o příčky nejvyšší.“
Nejen on byl s jarem spokojen. Po návratu Corey a Gnahouiho z hostování doufal, že bychom se mohli ještě zlepšovat. Vezmu–li však v potaz skladbu celku, pak jen Rada a Divecký si kopli ligu. Ostatní jen krajský přebor, maximálně divizi. Tady souvisí všechno se vším.

Která střetnutí se vám v první polovině sezony vydařila?
S rezervou Kladna. Solidně kluci zahráli v Rakovníku. Tam jim toho ovšem soupeř dost povolil. Přísnější měřítko se vztahuje i na duel s lídrem SK Viktorií Jirny, přestože jsme ho prohráli 0:1. A s Chomutovem. To byly zápasy solidní divizní úrovně.

Co domácí porážka s Litvínovem? Váš protějšek Zdeněk Kotalík se před výkopem netajil, že si jeho tým přijel pro bod s tím, že zdvojí obranu na klíčové hráče Sokola.
Stalo se. Neprosadili se ani Rada s Diveckým, popřípadě Vaněk při standardkách. Z druhé vlny se pak do šancí nedostali ani Vacek, Gouiffe, Hora, popřípadě útočníci Corea a Gnahoui.

Svou roli nejednou sehrála i marodka.
Dohrávali jsme závěr podzimu ve stejném složení s řadou lidí před, po nemoci, nakopnutými, tedy ne stoprocentně zdravými. Na lavičce nedisponujeme adekvátními náhradníky, jaké bychom potřebovali. Některým klukům chyběla nezbytná motivace. Na jaře tomu bylo v tomto směru jinak. Nikdo neměl své jisté. Každý čekal na svou šanci. Mužstvo přistupovalo jako celek ke všemu zodpovědněji.

Koho v poločase ročníku vidíte v předstihu jako kandidáta postupu do ČFL?
Vedle Jiren bych přidal teplickou juniorku. Sledoval jsem ji několikrát. Předváděla kvalitní fotbal.

Jirny by asi v případě prvenství do třetice postup do ČFL neakceptovaly. Trenér Jícha totiž říká, že divize je pro Jirny optimální.
Což je i podle mého mínění racionální názor. I pro nás je divize soutěží, která mimochodem do regionu nezbytně patří. Nejen z důvodů popularizace kopané. Proto držíme palce Roudnici. Derby s SK by byla kořením – nejen pro obě kabiny, ale i lidi v ochozech.

Po Novém roce zahajujete další přípravy?
Ještě do svátků sehrajeme na žádost Varnsdorfu 5. prosince utkání na tamější umělce. Po svátcích se sejdeme 11. ledna. Součástí příprav budou i střetnutí, která by měla nastavit zrcadlo nejen kondici a hernímu projevu, neboť se utkáme mimo jiné s třetiligovými celky Českou Lípou, Vyšehradem, Hlavicí, Ovčáry, Mladou Boleslaví B a znovu doma s Varnsdorfem. Mezi dalšími soupeři nebude chybět prvoligový dorost Teplic a pražského Meteoru.

Lídr ČFL z Ovčár se zajímá o Coreu a Gnahouiho.
To je ale spíš otázka pro vedení klubu, manažera Vaška Musílka. Domnívám se, že by bylo dnes bezpředmětné se o jakýchkoliv změnách v brozanském kádru v tomto čase bavit.

Máte však s předstihem jasno, koho byste si přál, aby vám manažer do mužstva přivedl?
Jasno mám. Praha je však pro nás finančně neúnosná. Nezlobil bych se, kdybychom navázali užší spolupráci s vedením Teplic. Z tamější juniorky bych rád některé chlapce k nám dostal.

Mojmír Strachota