Domácí měli raketový start, už ve 20. vteřině hostující obrana zaspala a Laušman prostřelil zkušeného Klímu poprvé. V deváté minutě se dostal ve vápně k míči Miřatský, který rozesmutnil Blšanské podruhé. Ti zahrozili ve 13. minutě. Po standardce Galbavého však nepokrytý Červenka hlavičkoval mimo. Taktovku však drželi pevně Roudničtí, příležitosti ke zvýšení náskoku postupně promrhali Brožík a Miřatský.

Sedm minut po změně stran inkasoval lacinou branku po střele Galbavého Lilko a hosté pookřáli. Do vážnější šance se však nedostali. Domácí uklidnil v 77. minutě svou druhou trefou Miřatský. O dvě minuty později oslabil po faulu na Medka hosty Málek. Z následné standardky zvyšoval na 4:1 dorážkou Obrtlík a v nastavení přidal pátý gól střídající Šmidrkal.

„Padlo hodně branek, přišlo i dost fandů, byl to solidní fotbal. Samozřejmě nás nakopl ten rychlý gól. První poločas velmi dobrý, horší byl ovšem vstup do druhé půle, kdy jsme dostali laciný gól. Dvacetiminutovka byla z naší strany mrtvá. Pak to ale kluci rozjezdili a přidali tři pěkné góly,“ zhodnotil duel roudnický asistent Pavel Dohnal.

„Roudnice hrála zkrátka dobře. Nijak nás nepřekvapila. Formu potvrzuje celou sezonu. My se v posledních zápasech potýkáme se špatnou hrou obrany, to platilo i tentokrát. Dostali jsme se do hry kontaktním gólem na 2:1, bohužel pak už nic nepřišlo. Naopak třetí inkasovaná branka, navíc hloupá, nás dostala do kolen. Pokud se týká vyloučení, tak to vidím jako selhání našeho hráče. Nevěřím, že se kontaktu nedalo vyhnout,“ dal zapravdu rozhodčímu hostující kouč Josef Němec.

Šmidrkal prý zničil gólmanovi rukavice
Jedním z nejspokojenějších borců v domácím dresu byl po šlágru krajského fotbalového přeboru Roudnice – Blšany (5:1) střídající Michal Šmidrkal (2. 5. 1989). Ten se v nastavení otočil s míčem ve vápně a napálil míč na Klímu, který ho neudržel. „Asi ho pálil. To byla taková pecka, že si musel jít koupit druhý den nové rukavice,“ smál se po duelu vysoký obránce, který se tentokrát zapsal i mezi střelce.
Roudnice - Blšany 5:1 

Branky:
Miřatský 2, Laušman, Obrtlík, Šmidrkal – Galbavý, ŽK 1:3, ČK Málek (Bl.), poločas 2:0, r. Valenta, 963.
Roudnice: Lilko – Skokan, Obrtlík, Dolejška – Kala (84. Lukášek), Medek, Pohořelý, Brandejs – Brožík (75. Vlček), Laušman, Miřatský (82. Šmidrkal).