Hostitelé se zjevnou chutí na lídra tabulky doslova vlétli a mířili přesně. Jistou omluvou pro svěřence trenérů FK byla nutnost aklimatizovat se z trávy na umělku.

„Hledat ale proto výmluvy by nebylo z naší strany seriózní. Hlavním důvodem porážky bylo nasazení od prvních minut střetnutí. My jsme zůstali naproti minulým utkáním ledacos dlužni pověsti," poznamenal jeden z koučů FK Štefan Knapík. „Připočtu-li k tomu zdravou agresivitu soupeře, odpověď, proč jsme do pauzy inkasovali trojku, je nasnadě. Porovnám-li tuto ztrátu s prohrou v Úvalech, obě mrzí. V tom prvním utkání jsme byli lepším celkem a Úvalští bodovali díky velkému štěstí. Tady v Souši jsme si vypili pohár hořkosti do dna a právem."

Co nelze opomenout, to bylo vyloučení stopera Svobody po půl hodině a pak také fakt, že Baník po navýšení skóre na 3:0 i přes početní převahu nadále pozorně bránil. Až tak, že o přestávce musel střídat útočník Tichý (koňar), stejně jako Hála (problémy se zády).

Budou-li příští sobotu doma proti Sokolu Libiš mužstvu k dispozici, je s otazníkem. „Tichý snad, Hála sotva," upřesnil diagnozu obou hráčů trenér Knapík.

Souš - Litoměřice 3:0

Branky: Kopta 2, Štípek, ŽK 1:2, ČK 35. Svoboda (Ltm.), poločas 3:0, r. Kapoun, 200.
Litoměřice: Divecký – M. Novotný, Beran, Svoboda, Hála (46. Tomášek) – Stožický (75. Páša), Rapavý, Grunert (63. Matějka), Dolejška – Pavlíček – Tichý (46. Hranička).

Mojmír Strachota