Mšené – lázně remizovaly v Rovném, Libotenice si odvezly bod ze Straškova a Hrobce uspěly v duelu s roudnickou rezervou, která zápas pro nedostatečný počet hráčů nedohrála. Křešice podlehly Hostomicím a Liběšice ve skupině A nestačily doma na Vaňov.

Byla to zasloužená dělba bodů. Dominovaly obrany. Přesto mohli domácí dvakrát skórovat. V obou případech byl u toho Lédl junior. V prvním případě se sice dostal přes dva bránící hráče, ale balon mu nadskočil v nepravou chvíli, takže nemohl zamířit přesně. V tom druhém případě si šel pro dlouhý nákop, vystřelil do bloků, aby opakovačka Vilánka skončila vysoko nad. Hosté po standardce pálili ze skrumáže a na brankové čáře hasil nebezpečí předstoper Šámal.

„Myslím si, že dělba bodů byla spravedlivá. Přestože jsme hráli od 56. minuty bez vyloučeného M. Řezáče, nepovolili jsme zvýšeným úsilím soupeři rozhodnout utkání v jeho prospěch. Znovu musím mužstvo pochválit za příkladnou bojovnost,“ ohlédl se za derby trenér Petr Lédl. „Oba celky si pár šancí vytvořily, ale bylo to opravdu remízové utkání,“ přiznal stoper hostujícího týmu Luboš Ouzký.

Rovné - Mšené - lázně 0:0

ŽK 3:4, ČK M. Řezáč – Šolc, r. Teska, 50.

Rovné: Šebek – Cuchý, Stanislav, Šámal, Boura – Kouba, Kulik (46. Týle, 51. Brůža), Vilánek, L. Řezáč – Lédl, M. Řezáč.
Mšené–lázně: Dušánek – Albrecht, Trejbal, Ouzký, Matouch – Briksa, Šolc, M. Brůža, Dvořák (60. Šumbera) – Červený (30. Husák), J. Brůža.

Ve Straškově si více než stovka diváků musela počkat na branky až do konce utkání. Domácí dostal do vedení deset minut před koncem Blažek, ale o chvíli později zajistil Libotenickým alespoň bod proměněnou penaltou Fary. „Když jsme sem jeli, myslel jsem na bod. Po skončení zápasu ale trochu lituji, že nemáme všechny. Domácí šli sice do vedení, ale my jsme srovnali. A v závěru jsme měli i další dvě dobré šance. Když to ale shrnu – tak s bodem ze Straškova jsme spokojeni. Nesmíme být neskromní,“ říkal po duelu jeden z libotenických koučů Václav Mareš.

Po podzimu vedoucí tým skupiny B na jaře tápe. Roudnice B nejprve podlehla v Trnovanech, kde měli trenéři k dispozici jen jedenáct hráčů, v neděli jich proti SK Hrobce nastoupilo od úvodu ještě méně – pouhých osm. Hosté šli do vedení po brance Rubeše. Měli sice územní převahu, ale domácí hrstka odolávala. Pak se však zranil Starczewski a ve 38. minutě i Stuchlý. Rozhodčí tak pro nedostatečný počet hráčů domácích duel ukončil.

„Je to škoda. Moc nechápu, že domácí nesložili mančaft. Přišlo dost lidí, mohl se hrát dobrý fotbal,“ litoval předčasně skončeného derby hrobecký trenér Jaroslav Popper.

Straškov – Libotenice 1:1

Branky: Blažek – Fary, ŽK 2:3, poločas 0:0, r. Jirsák, 150.

Straškov: Neuwirth – Lamač, Pokorný, Řezníček (46. Mareš st.), Vlastník – Hyšman (46. Mareš ml.), Podrábský, Blažek, Šimral – Sekera, Šindelář (60. Novotný).
Libotenice: Vorasický – Z. Hála, Malý, T. Hála, M. Vecko – Zdražil, T. Vecko, Stejskal, Kočí (85. Procházka ) – Hubálek, Fary.První tým Roudnice, který vede s nadějným náskokem krajský přebor, odehrál svůj duel v Proboštově už v sobotu. O den později však nečekaně nikdo rezervu neposílil. „To není pravda, ze širšího kádru byli k dospozici Tuháček a Körmendy. Trápí nás zranění, vždyť mimo jsou Mikas, Belák, zraněný Šmidrkal, Polák, Blümmel, v úterý se k nim přidal Adelt. Čeká nás náročný program a k dispozici máme v podstatě jen 14 hráčů, to je na takovou soutěž málo. Ne že bychom nechtěli pomoci béčku, ale teď to zkrátka nešlo,“ vysvětloval asistent roudnického A týmu Pavel Dohnal.

Roudnice B – Hrobce 0:1

Branka: Rubeš, r. Šmíd, 100.

Roudnice B: Rych – Koubek, Cibulka, Körmendy, Rámeš – Starzewski, Stuchlý – Tuháček.
Hrobce: Kurek – Bartůněk, Lesche, Jakubec, Grunert – Vejdělek, Štorc, Rubeš, Krpeš – Míč, Rába.Na bílinské umělce rozhodla o výsledku jediná akce. „Špatně jsme odkopli, následoval centr, který prošel vápnem. Tam to do jednoho z domácích hráčů narazilo a míč se doslova došoural za lajnu,“ popsal klíčový moment hrající kouč Křešic Štefan Knapík.

„Jinak jsme ale byli celý zápas lepší. V prvním poločase jsme však nebyli v koncovce dostatečně důrazní a gól se nám nepodařilo vstřelit ani po změně stran. Bohužel se trápíme v koncovce. Se zimním odchodem několika hráčů nám odešla také spousta branek. Musíme doufat, že se to zlepší. I když teď máme doma Souš B. To bude určitě silnější soupeř než Hostomice, které byly asi jedním z nejslabších týmů v soutěži.“

Hostomice – Křešice 1:0

Branka: Vlček, ŽK 2:4, poločas 1:0, r. Tuchyňa, 20.

Křešice: Kouba – Kühn, Tirdil, Zuna, Myšák – Suchánek (Pekárek), Knapík, Kocman, Patka – Moučka (Rusý), Bezemek.Domácí se sice dostali do vedení, ale soupeř výsledek dokázal zvrátit. „Je to hodně mrzuté. S Vaňovem to byl zápas o šest bodů. Záchrana se nám vzdaluje, i když ještě nic nevzdáváme,“ dodal vedoucí liběšického týmu Jaroslav Nepovím.

Liběšice – Vaňov 1:2

Branky: Jelen – Bouša, Sluka, ŽK 4:2, poločas 0:0, r. Gajarský, 50.

Liběšice: Pokorný – L. Vlk, Nepovím, Koráb, Feistner – Žižka, A. Vlk, Jelen, Hambálek – Knop, Blažíček (Budka).

Spoluautor: Mojmír Strachota