Naplno bodovaly Hrobce a Mšené–lázně. V Trnovanech uhráli remízu Liboteničtí. Naopak s prázdnou se vrátila roudnická rezerva a Straškov. Utkání Křešice – Rovné (1:2) bylo předehráno. Liběšice sice vstřelily Srbickým tři branky, ale ani to jim body do tabulky A skupiny nepřineslo.

„S předvedenou hrou jsme určitě nemohli být spokojeni. Nejde o subjektivní pocit, ale i názor celého mančaftu,“ hodnotili vítězné střetnutí předseda SK Hrobce Martin Doležil s trenérem Jaroslavem Popperem.

„Herní trápení pokračuje. Kluci některé situace neřeší podle představ. Kdyby byl opak pravdou, naše koncovka i hra dozadu by byly efektivnější, defenziva méně děravá. Chceme tím naznačit, že jsme s Hostomickými snadno vedli 2:0, vzápětí jim ale nabídli doslova zadarmo srovnání. Naštěstí jsme se vzpamatovali, opět zvýšili díky větší koncentraci na 4:2, ale pak zopakovali znovu taktické chyby. Díky nim pak celý tým poslední minuty zápasu prožívá ve stresu, aby se soupeři nepovedlo opět srovnat. Co s tím? Chce to asi kopec trpělivosti, až si náš herní projev sedne. Nezlobili bychom se však, kdyby se tak stalo při derby s Libotenicemi.“

Hrobce - Hostomice 4:3
Branky:
Krpeš, Míč, Vejdělek, Bartůněk – Pospíšil 3, ŽK 0:1, poločas 2:1, r. Svoboda, 60.
Hrobce: Kurek – Bartůněk, M. Slabý, Jakubec (80. Bufák), Grunert – Rubeš, Štorc, Krpeš, Aust (49. Vejdělek) – Míč, Rába.

Libotečničtí remizovali v Trnovanech. „Na špatném terénu jsme začali lépe, Tomáš Hála nás dostal po trestňáku do vedení. Mohli jsme zvýšit Hubálkem, ale ten tutovku nedal. Po brejku pak domácí srovnali. A ve druhé půli po chybě u lajny a centru neobsazený útočník skóroval podruhé. Naštěstí se nám tři minuty před koncem podařilo po rohu hlavou Malého alespoň srovnat,“ popsal klíčové okamžiky utkání libotenický Petr Týma, který musel pro zranění opustit předčasně hřiště.

Trnovany - Libotenice 2:2
Branky:
Klinger, Pichner – T. Hála, Malý, ŽK 2:2, poločas 1:1, r. Šmíd, 70.
Libotenice: Vorasický – Procházka – Z. Hála, Malý, T. Vecko – Zdražil, Týma (65. Fary), Stejskal, M. Vecko – T. Hála, Hubálek.

Straškovští těsně prohráli v Dubí. „Do utkání jsme vstoupili aktivněji a během prvních patnácti minut si vytvořili několik slibných brankových příležitostí, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Domácí tým postupně hru vyrovnal a ve druhé polovině utkání už nás i přehrával. Naštěstí pro nás jen ve středu hřiště a k vážnějšímu ohrožení Neuwirtha se nedostal. Inkasovali jsme v nastaveném čase po hrubé chybě ve středu hřiště, kdy se míč dostal k domácím a tečovaná střela propadla přes našeho gólmana až do branky. Remíza by byla zasloužená, ale k domácím se v závěru utkání přiklonilo také štěstí. Na jaře jsme zatím narazili na nejlepšího soupeře a nepochybuji o tom, že se tento tým v soutěži zachrání. Má svou kvalitu a bylo by škoda, kdyby takto kvalitní soupeř kvůli administrativním chybám musel soutěž opustit,“ dodal trenér poražených Jan Buk.

Dubí - Straškov 1:0
Branka:
Mucha, ŽK 2:1, poločas 0:0, r. Pácl, 80.
Straškov: Neuwirth – Vlastník, Pokorný, Řezníček, Lamač – Šindelář (60. Pecina), Šimral, Blažek, Hyšman (65. Novotný) - Sekera, Mareš ml.

Jako na střelnici si připadaly ve Mšeném–lázních Obrnice. Inkasovaly totiž sedmkrát. Ve 26. minutě už prohrávaly o tři branky, když se prosadili Šolc, Matouch a Husák, který v poslední minutě první půle přidal po samostatné akci i čtvrtý gól. V úvodu druhé části se do několika šancí dostali i hosté, ale v sobotu bylo přáno jen domácím. Ti se trefili ještě třikrát. Fiala udržel nulu i přesto, že Obrnice dostaly deset minut před koncem výhodu pokutového kopu.

Mšené-lázně - Obrnice 7:0
Branky:
Husák 2, Šolc 2, Matouch, Šumbera z pen., Albrecht, ŽK 5:2, poločas 4:0, r. Ipser, 120.
Mšené–lázně: Fiala – Ejem, Trejbal, Matouch, Albrecht – Brzák, Brůža, Briksa, Dvořák (67. Ryska) – Husák (59. Šumbera), Šolc (67. Červený).

Vedoucí Roudnice B ztratila zápas v Oseku i díky tomu, že její gólman neměl svůj den. „Vždycky, když jsme se dostali na rozdíl gólu, zbytečně a lacino jsme inkasovali. V Oseku jsme měli vyhrát,“ říkal po utkání jeden z nejzkušenějších borců poražených Michal Starczewski.

Osek - Roudnice B 4:3
Branky:
Vlček 2, Štainz, Váňa – Púčala 3, ŽK 1:3, poločas 3:1, r. Bartoň, 150.
Roudnice B: Rych – Matička (55. Šíma), Körmendy, Srp, Rámeš (70. Starczewski) – Tuháček, Ličák, Stuchlý, Polák – Pém, Púčala.

„Neodehráli jsme špatný zápas. I když jsme nastoupili asi bez šesti lidí základu, kluci podali dobrý výkon. Bohužel jsme si vždycky po vyrovnání nechali dát gól. Dobře zahráli především Blažíček s Kovrzkem,“ chválil svěřence kouč poražených Liběšic Karel Taranza.

Srbice - Liběšice 5:3
Branky:
Bartoň 2, Držka 2, Vlk – Blažíček 2, Hambálek, ŽK 1:0, poločas 2:1, r. Teska, 120.
Liběšice: Minárik – Jelen, Žižka, Koráb, Feistner – Petrus, Knop, Mikina, Hambálek – Blažíček, Kovrzek (Budka, Gernát).