1.B TŘÍDA: Vedoucí trio doma nezávahalo

Litoměřice - V B skupině 1.B třídy se o víkendu dařilo vedoucímu triu soutěže. Uspěly Pokratice, Křešice i Libotenice.

3.6.2009

Křešice - Obrnice.Foto: Václav Sedlák

Pokratice – Dubí 5:1

Sice bez Krejčíka, ale s Patzenhauerem v útoku zahájili domácí svižně. Po deseti minutách vedli. Dubí však trochu překvapivě stačilo po půlhodině srovnat. Ve druhém poločase se však trefovali už jen Pokratičtí. Nejprve Patzenhauer, na kterého navázal v 62. minutě Vitásek. O chvíli později zvýšil Patzenhauer a střelecký účet uzavřel Vlašič.

Branky: Patzenhauer 3, Vitásek, Vlašič – Kučera, ŽK 2:2, poločas 1:1, r. Šefčík, 80.
Pokratice: Došek – Bobek, Jirásek, David, Rosenkranc (81. Novák) – Chvála, Vlašič, Horák, Vitásek (68. Klíma) – Bergmann (73. Nepraš), Patzenhauer.

Křešice – Obrnice 3:1

„Od začátku jsme soupeře mleli, ale dlouho jsme se nemohli prosadit. Trefovali jsme tyče, břevna, až pak Mühlfeit chytrou střelou překonal soupeřova gólmana. Jenže před půlí Obrnice z penalty srovnaly. Ve druhé části jsme už ale byli mnohem lepší. Pomohlo nám i střídání, noví hráči do zápasu vnesli správnou agresivitu, řekli si o základ. A tak to má být. Nakonec jsme zasloužene vyhráli. Ke konci už soupeř odpadl,“ všiml si křešický kouč Milan Rosenkranc.

Branky: Míč 2, Mühlfeit – Hladík, ŽK 2:1, poločas 1:1, r. Jirsák, 70.
Křešice: Kouba – Kučera – Novotný (70. Kroupa), Myšák, Zuna – Patka (55. Rusý), Knapík, Mühlfeit, Suchánek (55. Pekárek) – Míč, Bezemek.

Libotenice – Ohníč 5:3

Liboteničtí vedli už 5:1, ale svými chybami umožnili soupeři upravit výsledek. „Sice je ten výsledek divoký, ale za to si můžeme sami. Když jsme vedli 5:1, začali jsme zbytečně vymýšlet a darovali soupeři dva góly. Ten ale při vší úctě k němu neměl na to, aby dosáhl na body. Nedá se mu upřít bojovnost, ale pokud uhraje solidnější výsledek, tak je to tím, že ho protivník podcení,“ říkal po duelu jeden z domácích trenérů Václav Mareš.

Branky: Fary 3, Malý, Kočí – Daněk, Pálka, Prudič, ŽK 3:1, poločas 3:1, r. Lepeš, 60.
Libotenice: Krejza – Stejskal – Malý (46. Klement), Slivanský, Hock – Z. Hála, Týma, Kyzlík, Kočí – T. Hála, Fary.