Roudnice B – Rovné 4:2

Hosté ši do vedení v šesté minutě, kdy zbytečně fauloval Púčala a Stanislav se z penalty nemýlil. Po rohu Lukáška srovnal ve 13. minutě hlavou Cibulka. Domácí se tlačili do útoku, ale v koncovce byli bezzubí, což předvedl po uličce Skokana Neuman. Podřipan trestal před koncem poločasu, kdy po pravé straně unikl Kouba a L. Řezáč zajistil hostům poločasové vedení. To mohl zvýšit po uličce Vilánka M. Řezáč, ale míč mu po kličce gólmanovi utekl do autu. V 67. minutě srovnal střídající Suk.

Pak měl dvě dobré šance roudnický Neuman, ale neuspěl. Po rohu na druhé straně zastoupil na brankové čáře překonaného Rycha Koubek. Domácí rozhodli v závěru. Nejprve v 85. minutě tečovanou střelou dostal svůj tým do vedení Cibulka, který o tři minuty později po faulu na Neumana pečetil z penalty na 4:2 pro Roudnici B. „Škoda, že za stavu 1:2 neproměnil šanci Řezáč. Jinak je ale třeba uznat, že ve druhé půli nás domácí přehráli. Vyhráli zaslouženě,“ přiznal kouč Podřipanu Petr Lédl.

Branky: Cibulka 3 (jedna z pen.), Suk – Stanislav (pen.), L. Řezáč, ŽK 3:4, poločas 1:2, r. Benda, 110.
Roudnice B: Rych – Polák (85. T. Vecko), Körmendy, Cibulka, Svoboda – Púčala, Stuchlý, Skokan, Lukášek (74. Koubek) – Neuman, Tuháček (46. Suk).
Rovné: Šebek – Novotný (67. Možný), Stanislav, Horna, Boura – Kouba, Vilánek, Kulik, L. Řezáč – M. Řezáč (74. Cuchý), Lédl (88. Týle).

Libotenice – Dubí 2:1

Hosté šli sice v prvním poločase do vedení, ale domácí se ve druhé části zlepšili a otočili výsledek. „V první půli bylo asi Dubí lepší. Pak jsme se ale zvedli a vytvářeli si i šance. Nejprve srovnal Stejskal a na 2:1 dával Fary. Výkon už se mi docela zamlouval,“ říkal jeden z domácích koučů Václav Mareš.

Branky: Stejskal, Fary – Karrmann, ŽK 5:4, poločas 0:1, r. Beneš, 80.
Libotenice: Krejza – T. Hála – Z. Hála, Malý, Hock – Zdražil (46. M. Vecko), Týma, Stejskal, Kočí – Fary, Vokálek.

Trnovany – Hrobce 0:0

I s torzem mužstva, které měl trenér hostujícího SK Jaroslav Popper k dispozici, Hrobečtí na hřišti Trnovan nepropadli. Uhráli bezbrankovou remízu, která se nejen z pohledu kormidelníka, ale i předsedy klubu Martina Doležila cení.

“Nenaříkáme na plnou marodku. Bereme ji jako nezbytnou zákonitost fotbalu, tentokrát to postihlo nás. Napříště se něco podobného může stát komukoliv z konkurentů. Máme však radost z toho, že kluci, kteří do utkání nastoupili, odvedli obětavé a po fotbalové stránce velmi dobré výkony, za což se sluší poděkovat. Stejně tak za to, že jsme vzadu v čele s gólmanem Markem Šafránkem udrželi čisté konto. Měli jsme trochu i smůlu, že v opačném směru jsme neměli v koncovce potřebné štěstí. Kdyby byl opak pravdou, nemuseli jsme se vracet pouze s jedním, ale třemi body,“ notovali si v pohledu na duel předseda s koučem.

ŽK 2:4, r. Černý, 40.
Hrobce: Šafránek – Štorc, Mar. Slabý, Jakubec, Klouček – Krpeš, Grunert, Hančl, L. Rubeš (46. Vejdělek) – Bartůněk, Šimek.

Straškov – Osek 3:1

Na vítězství na hřišti okresního rivala ze Mšeného–lázní domácí navázali především díky prvnímu poločasu, kdy nastříleli soupeři ze spodní poloviny tabulky tři branky.

Branky: Lebduška 2, Sekera – Patera, ŽK 2:4, poločas 3:0, r. Hrubý, 100.
Straškov: Neuwirt – Lamač (65. Vlastník), Pecina, Šeba, Řezníček – Podrábský (70. Mareš ml.), Šimral, Blažek, Pokorný (75. Kloub ml.) – Lebduška, Sekera.

Hostomice – Mšené–lázně 2:2

Domácí šli do vedení po standardní situaci. Pak byl hostujícímu týmu vyloučen za chycení míče v pokutovém území M. Trejbal a Hostomice měly výhodu pokutového kopu. Ten neproměnily. „V půli jsme prostřídali a dokázali v deseti otočit na 2:1 v náš prospěch. Když už se zdálo, že si odvezeme tři body, dostali jsme v 95. minutě ze standardky gól. Je to ztráta,“ říkal hostující stoper Luboš Ouzký.

Branky: Bari 2 – M. Brůža, Husák, ŽK 5:1, ČK Moc, Mašata – M. Trejbal, Husák, poločas 1:0, r. Fučila, 60.
Mšené–lázně: Fiala – Matouch, M. Trejbal, Ouzký, Albrecht – Ryska (46. Dvořák), M. Brůža, J. Trejbal, Briksa – J. Brůža (46. Šumbera), Husák.

Lom – Křešice 1:4

První příčka favorizovala v Lomu hostující fotbalisty. Ti také od úvodních minut dávali najevo, že si přijeli pro tři body. „Dali jsme rychlý gól a měli spoustu šancí. Domácí ale po standardce a odraženém míči srovnali. Ještě do poločasu jsme naštěstí přidali dva góly a ve druhé půli další. Pak už jsme jen kontrolovali zápas a snažili se dohrát bez zranění. Domácí totiž nestíhali a pomáhali si ostřejšími zákroky,“ poznamenal po duelu hrající trenér Křešic Štefan Knapík.

Branky: Heidenreich – Míč 2, D. Kučera, Patka, ŽK 3:3, poločas 1:3, r. Kalabza, 90
Křešice: Valošek – Zuna – Kroupa, Kühn, Mühlfeit – Pekárek (60. Suchánek), Knapík, Patka, Rusý (75. Paneš) – D. Kučera, Míč.

Liběšice – Heřmanov 1:3

V bojovném utkání, kdy se hrálo prakticky o šest bodů, rozhodčí kartami nešetřil. Domácí ani na sedmý pokus nedosáhli na body a uzavírají tabulku skupiny A.

Branky: Knop – Horvát 2, Znamínko, ŽK 2:7, ČK Ferko, Znamínko (oba Heřmanov), poločas 1:3, r. Teska, 80.