Straškov – Křešice 3:2
Kdekdo z přihlížejících favorizoval hostující Křešice. Tedy celek, který mocně finišoval a dostal se dokonce dvě kola před závěrem na dohled hrobeckému lídrovi.

Křešičtí vstoupili do derby se zjevným odhodláním naplno bodovat. „Hosté skutečně do utkání vlétli. Patřily jim úvodní minuty. A ne náhodou se dostali i do jednobrankového vedení. Popravdě řečeno, mohlo být vyšší, ale hned několik dobrých možností pospalovali. To byla voda na náš mlýn. Převzali jsme taktovku a diktovali další průběh. Samozřejmě máme radost nejen z výhry, ale i z toho, že jsme měli jaro mnohem lepší podzimu,“ dodal univerzál mužstva vítězů Ivo Hyšman. Zbývá ještě doplnit, že straškovský Sekera stihl zahodit pokutový kop.

Branky: Sekera, Blažek z pen., Šimral – Kučera, Rondoš, ŽK 1:3, r. poločas 1:1, r. Jirsák, 150.
Straškov: L. Kloub – Švec (78. I. Hyšman), Vlastník, Šeba, Lamač – Pokorný, Sekera (46. Blažek), Šimral, Mareš, P. Kloub (68. Hlaváček) – Šindelář.
Křešice: Kouba – Zuna, Muhlfait, Kuhn (Rusý), Patka – Pekárek (Kroupa), Rondoš, Knapík, Suchánek – Kučera, Lepič.

Libotenice – Mšené–lázně 5:1
Rozhodující náskok si Liboteničtí vypracovali už v prvním poločase. „Ten byl z naší strany dobrý. Bylo tam všechno, co tam mělo být. Pěkné akce, góly. Na začátku druhé půlky jsme si však vybrali pauzu a pustili soupeře do hry. To bylo zbytečné. Potom jsme se naštěstí vzpamatovali a dotáhli zápas do vítězného konce. Jsem rád, že jsme doma uspěli,“ přiznal trenér Václav Mareš. „Domácí nás přehrávali nejen ve všech řadách, ale i v zakončení, do kterého jsme se my dostávali sporadicky. Zaskočili nás i tím, že v rozmezí několika málo minut nám do přestávky dali čtyři góly, čímž nebylo o jejich výhře sebemenších pochyb. Nikdo by se nedivil, kdybychom soupeři podlehli ještě výraznějším rozdílem,“ viděla utkání jedna ze zraněných opor Mšenských – M. Trejbal

Branky: Hubálek 2, Zdražil, Vecko, vlastní – Kalous, ŽK 1:1, poločas 4:0, r. Doubek, 80.
Libotenice: Kurek – Z. Hála, Stejskal, Malý, M. Vecko – Zdražil (70. Papež), T. Vecko, Bělík, Kočí – T. Hála (60. Slivanský), Hubálek.
Mšené–lázně: V. Fiala – Ryska, Matouch, Ejem, Albrecht (78. Šanda) – Briksa, J. Trejbal, M. Brůža, Brzák – J. Brůža, Kalous (61. Razák).

Trnovany – Hrobce 0:4
Před střetnutím po odvolání kouče Jaroslava Poppera od hrobeckého SK nebyla nouze o tutové prognózy, že se Trnovanští na svého rozklíženého soupeře chystají a hodlají proti němu zabodovat. Dokonce naplno. Na hřišti se ovšem měly věci zcela jinak. Tempo diktovali hosté a po bezproblémovém průběhu jednoznačně zvítězili výsledkem, který hovoří za obšírné komentáře.

„Na mužstvu byl patrný klid. Odvedlo po herní i taktické stránce solidní výkon a hlavně splnilo to, co se od něj očekávalo. Jsme rádi, že do posledního mistráku, do derby s Libotenicemi, už jdeme jako celek, který má do I. A. třídy postup zajištěný. Dosáhli jsme tak i na metu, kterou jsme si před zahájením sezony vytkli,“ konstatoval zjevně spokojený předseda vítězů Martin Doležil

Branky: Jakubec, Řízek, Trutnovský, Drbal, ŽK 1:2, poločas 0:3, r. Spousta, 120.
Hrobce: Mikoláš – P. Bartůněk, Šafránek, Řízek, Jakubec – Štorc, Drbal, Krpeš, Míč – Trutnovský, Klouček.

Brozany B – Osek 4:2
„Konečně jsem si nejen já, ale celý mančaft oddechli. I tentokrát si kluci vytvořili tlak, připravili gólovky. Naštěstí naproti těm minulým utkáním je dokázali zužitkovat. Alespoň částečně. Přestože jsme jednoznačně vyhráli, soupeř si mohl odvézt ranec. Jen v závěru první půlky jsme měli minimálně pět loženek, ale ani z nich gól nepadl. Stejně jako v této fázi střetnutí, tak tomu bylo i ve druhém poločase. Opět jsme se nastěhovali na půlku soupeře, nejednou se dostali na dostřel osecké brány, ale z maxima dalších tutovek, jsme pospalovali i ty, které se snad pospalovat ani nedaly. To je pouze připomínka toho, na co jsem hráče v kabině nejednou upozorňoval, že koncovku mnohdy zbytečně uspěchají místo toho, aby ji vyřešili s klidem,“ zhodnotil zápas brozanský trenér Vladimír Manda.

Branky: Štekl 2, Bauer, Uka – Vlček, Hlinka, ŽK 5:4, poločas 2:0, r. Svoboda, 65.
Brozany B: Brožík – O. Horna, Uka, Pospíchal, Quaiser – T. Lédl (68. Bovška), Manda, Goumbi, M. Štekl (71. Matějka) – Bauer, Mižič (76. Dalešický).

Dubí – Rovné 5:1
Soupeře doslova válcovat a současně na druhé straně skoro z každého brejku inkasovat – tak tomu se říká fotbalová “radost“. „Pod tento názor se klidně podepíšu. Už dlouho jsem podobný duel nezažil, i když podle výsledku jsme byli na ručník. Doopravdy jsme nebyli na perfektně připraveném trávníku zase o tolik horší. Hostitelé se naproti nám však s koncovkou nepárali a trefili by v ten den snad i to, co se trefit nedá. Co brejk, to byl z jejich strany gól. S přibývajícím časem, ve snaze protiútoky eliminovat, naši obránci nestíhali, z čehož se rekrutovaly mimo jiné i dvě pentle,“ posteskl si hrající kouč Podřipanu Petr Lédl st., kterému citelně chybělo hned několik hráčů základní sestavy. Mimo jiné stoper Boura, středopolař Kulik, předstoper Týle, univezrzál Šámal.

Branky: Karman 3, Havlík, Jelovek – Pětík, ŽK 3:5, poločas 3:0, r. Bretschneider, 80.
Rovné: Rych – Lédl st. – M. Kouba, Cuchý, Svoboda – Pětík, Syrový, L. Kouba, L. Řezáč – M. Řezáč, Konečný.