Srbice – Hrobce 2:1

Pražádnou radost neměli fotbalisté hrobeckého SK v průběhu střetnutí v Srbici i po něm. Nejen z důvodu, že ztratili minimálně bod. Především však z toho, jakým způsobem sudí Pešta zápas odřídil.

„Nemám ve zvyku stěžovat si. Snažím se i při nějakém tom upísknutí zůstat nad věcí. Ale po tomto duelu nemohu jinak: nejen hlavní arbitr nám brnkal po celých devadesát minut na nervy. Bohužel i v nastavovaném čase, kdy jsme minutu po vypršení normální hrací doby Červenkou vyrovnali. Asistent Kyrilák, přestože hlavní ukazoval už na polovinu hřiště, mával tak vehementně, že rád svůj verdikt k našemu nemalému překvapení odvolal a dodatečně foukl postavení mimo hru. Tomu jsem neporozuměl už vůbec, protože náš hráč centroval před bránu z brankové lajny a Červenka v tom okamžiku nebyl před balonem ani náhodou. Nemluvě o postavení domácích zadáků. Ani v kompletním složení, tedy s Husarem, Kloučkem a Austem bychom v Srbici na lepší výsledek neměli,“ ohlédl se kouč SK Jaroslav Popper za zápasem, který jen tak z důvodu víc než jasného poškození mužstva nepřebolí.

Přestože jde jen a jen o fotbal. Skutečně jen o fotbal? Jinak šli Srbičtí do vedení ve 14. minutě, ale ani ne za tu další Rubeš srovnal, aby se o třech bodech pro hostitele rozhodlo rovněž přinejmenším diskutabilním gólem. Ne náhodou se nedávno odmítl k rozhodování v Srbici vyjádřit další z trenérů regionu Petr Lédl z Podřipanu Rovné.

Branky: Koutecký 2 – Rubeš, ŽK 1:3, poločas 1:1, r. Pešta, 80.
Hrobce: M. Šafránek – Štorc, Hančl, Jakubec, Henych – Hamták (60. Ort ml.), Krpeš, Červenka, Rubeš – Šimek, J. Hubálek.


Modlany B – Rovné 3:0

Kdekdo z příznivců rovenského Podřipanu očekával po předchozích výpadcích modlanské rezervy (v minulém kole dostala s dorostenci v sestavě například 0:17), že si svěřenci kouče Petra Lédla jedou pro tři tutové body a k těm navrch pro nějakou tu branku navíc k vylepšení skóre. Porážka 3:0 překvapila.

Vysvětlení je nasnadě: “Domácí nastoupili se sedmi hráči I. A třídního kádru. Mezi nimi byli dokonce dva někdejší ligisté Leden a Kadeřábek. To nic nemění na faktu, že jsme nestíhali. Dopláceli jsme na hrubky v obraně, které domácí dvakrát potrestali. Po přestávce, kdy jsme byli dokonce lepším mužstvem, jsme se nevyvarovali další minely, kterou modlanská zkušenost potrestala potřetí,“ nepadlo ani slovíčko stesků, že právě proti Podřipanu musely Modlany B nastoupit s řadou fluktuantů.

Branky: Dontschev, T. Vavřinec, J. Vavřinec, ŽK 2:4, poločas 2:0, r. Sobek, 30.
Rovné: Šebek – Boura – Fuksa, Hornas, Cuchý (46. Vlček), Kouba, Vilánek, Kulik, Konečný (75. Syrový) – Řezáč, Lédl ml.