Zatímco Libotenice doma těsně zvítězily, ve Straškově se body dělily. Úštěk těsně podlehl na hřišti lounské rezervy a nedařilo se ani hráčům Sokola Brozany B, kteří prohráli v Dobroměřicích. České Kopisty si doma parádně zastřílely proti Černčicím.

Pokutový kop rozhodl derby v Libotenicích, kde domácí brankou Kočího zdolali Podřipan Rovné. „Fotbalovější byli hosté, my však byli bojovnější a hrozili z brejků. Rovné hrálo po vápno, nemělo vážnější šance. Shodli jsme se, že kdo v našich duelech chce hrát fotbal, ten většinou prohrává,“ poznamenal trenér domácích Václav Mareš.

„Domácí nám v podstatě jen vrátili porážku. Minule jsme tady totiž byli pod tlakem, ale se štěstím nakonec vyhráli. Dnes jsme hráli a tvořili spíše my, ze všech bodů se však radoval soupeř,“ poznamenal předseda Podřipanu Zdeněk Fengl.

Slavoj skóroval jako první, domácí pak zabrali a podařilo se jim srovnat krok z penalty. A také vedoucí gól lounské rezervy padl z pokutového kopu. Ve druhé půli hosté zvýšili úsilí, velkou šanci měl Mašata, hlavou ale minul. Po vyloučení Giesela hrál Úštěk na tři obránce a ve snaze vyrovnat otevřel hru. Toho domácí využili a přidali třetí gól.

„Sehráli jsme nepovedený zápas, který jsme mohli mnohem víc zdramatizovat. Ztratili jsme ho proto, že jsme pustili soupeře do tříbrankového vedení.
To sympatické na mančaftu bylo, že šanci alespoň na bod nevzdával ani za krajně nepříznivého stavu. Škoda, že kontaktní gól přišel až v závěru, necelých pět minut před koncem. Na domácích bylo za tohoto stavu jasně vidět, že se o vítězství obávají,“ všiml si trenér Brozan Vladimír Manda.

„Jak jsme minule bod získali, tak teď jsme dva ztratili. My vedeme 2:0, pak 3:1 a máme tři šance, ale nevyhrajeme. V závěru si necháme dát dva góly,“ kroutil hlavou vedoucí domácího týmu Petr Kloub. „Vzhledem k průběhu je ten bod dobrý, vždyť jsme prohrávali tři minuty před koncem 4:2, ale celkově spokojený nejsem. Nepřistoupili jsme k utkání správně,“ řekl trenér hostů Jiří Hubáček.

„Zápas byl v naší režii. Nastoupili i nedoléčení hráči, kteří pak museli střídat. Pokud by dohráli, naše výhra by byla vyšší,“ dodal kouč Sokola Zdeněk Satran.

Libotenice – Rovné 1:0
Branka: Kočí z pen., ŽK 2:1, poločas 1:0, r. Lepeš, 150.
Libotenice: Vorasický – Mareš – T. Vecko, Stejskal, M. Vecko – Illes, Procházka, Zdražil, Kočí – Kyzlík (80. Fary), T. Hála (85. Malý).
Rovné: Rych – Boura – Cuchý, Šámal, Svoboda – T. Lédl, Kulik, T. Ullman, L. Řezáč – M. Řezáč (71. Martin Kouba), Brůža.
Louny – Úštěk B 3:2
Branky: Málek (obě z pen.), Kalivoda – Rešl, Křeček, ŽK 2:1, ČK Giesel (Ú.), r. Mecl, 70.
Úštěk: Abdelkader – Giesel, Svoboda, K. Knop, Michálek – Mašata, Káles, R. Knop, Horáček (Skrbek) – Rešl, Křeček.
Dobroměřice – Brozany B 3:2
Branky: Plachý, Kroupa, Daniš – Kalous, Gabriel, ŽK 3:2, poločas 1:0, r. Černý, 100.
Brozany B: Tuzar – Richtr, Quaiser, J. Kühn, P. Lédl – Novotný, Gabriel, L. Horna (67. O. Horna), Štekl (58. Šíma) – Bauer, Kalous.
Straškov – Budyně 4:4
Branky: Lebduška 3, Sekera – Podrábský, Rážek, Šolc, Stuchlý, ŽK 2:2, poločas 2:0, r. Zubr, 50.
Straškov: L. Kloub – Švec, Šeba, Vlastník, Mareš – Hendrich (80. Buk, 88. Pa. Kloub), Brhovský, Pokorný, Pe. Kloub (75. Vlčák) – Sekera, Lebduška.
Budyně: J. Rážek – M. Hubáček, Politeo, P. Rážek, J. Hubáček – Wippler (75. Šolc), Kekule, Podrábský, Drátovník (50. Oliva) – Čorič (55. Stuchlý), Pažoudka.
Č. Kopisty – Černčice 5:0
Branky: Doležal, Satran. V. Kutzler, F. Kutzler, Plzák, ŽK 1:2, poločas 2:0, r. Týřl, 100.
Č. Kopisty: Pekař – Plzák, L. Podaný, Bursa – Matička, V. Kutler (10. Tůma), Doležal, F. Kutzler – P. Podaný (25. Landa), Satran (80. Kubíček).