Hravě smazali manko z 48. minuty. To hosty poslal z ofsajdového postavení do vedení nechytatelnou hlavičkou Babačák.

„Byl to trest za pospalované šance z první půle. Mohli jsme mít k dobru čtyřgólový náskok," usmíval se při tomto hodnocení trenér FK Jaroslav Zlata. Nepřeháněl. Už v sedmé minutě vystřelil Tichý po vyškolení tří obránců soupeře, zanedlouho poté ho napodobil Dolejška. Z gólové parkety promáchl do prázdna. Neprosadil se ani M. Novotný. Nedoskočil u delší tyče po rohovém kopu včas.

Zdroj: Youtube

Po půlhodině pro změnu Šikl vystřelil hned dvakrát. Golman Kukla byl však proti. „Není pecka jako pecka," zaznělo hodnocení Šiklových pokusů z hloučku pokratických fotbalistů.

Obdobně jako Šiklovi se vedlo Grunertovi, aby kombinace Tichý Šikl vyzněla do ztracena. Hosté otestovali Kuklův protějšek Diveckého třikrát. Bez kýženého efektu. Po přestávce se prosadil po přímém volném kopu z postavení mimo hry Babačák.

Na vyrovnání pár desítek nejvěrnějších diváků nečekalo dlouho. V 57. minutě potrestal minelu zadáků hostí Šikl. Za osm minut poté poslal FK do vedení Dolejška. Na 3:1 mohl zvýšit Tichý. Toho provází smůla. Ne a ne se trefit. Gólová tečka patřila nejlepšímu hráči duelu Dolejškovi.

„V sobotu nás čeká další test psychické odolnosti. V derby ve Štětí se podíváme fotbalové pravdě do očí. Na derby nejedeme s tím, že se staneme obětním beránkem," notovali si trenéři vítězů Jaroslav Zlata s asistentem Štefanem Knapíkem.

Litoměřice - Krupka 3:1

• Branky: 65. a 82. Dolejška, 57. Šikl 48. Babačak, ŽK 1:2, r. Hovorka, poločas 0:0, 65.

• Litoměřice: Divecký - Rapavý, Svoboda, M. Novotný, Smetana - Hýř (46. J. Novotný), Grunert, Dolejška, Dráb (70. Musil) - Tichý (85. Dufek), Šikl.