FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Do FORTUNA:LIGY přímo postoupila pražská Dukla, která mezi elitou vystřídá Zlín. Karviná a České Budějovice zůstávají i přes účast v baráži v první lize, protože byly úspěšnější ve dvojzápase s Vyškovem a Táborskem. Olomouc coby rezerva Sigmy postoupit do baráže nemohla. Sestup si již v dřívějších kolech stvrdila Kroměříž, kterou ještě doplní Příbram.

Ladislav Michalec, šéf fotbalu Modré, při rozhovoru pro Deník. | Video: DENÍK/Jaroslav Zeman

Postup: Dukla Praha
Sestup: Kroměříž, Příbram

ČESKÁ FOTBALOVÁ LIGA

Do finálového utkání o postup do druhé ligy se dostaly vítězné týmy obou skupin. Z „áčka“ Slavia Praha B a z béčka Slovan Velvary. Postup si nakonec vybojovala slávistická rezerva. Díky tomu, že z F:NL sestupuje pouze jeden český tým (Příbram), tak z ČFL sestupují tři týmy.

Ve skupině A to je Králův Dvůr a ve skupině B Přepeře. Třetím sestupujícím jsou nakonec Karlovy Vary, které skončily v A skupině na patnáctém místě a měly méně bodů, než Česká Lípa, patnáctý tým „béčkové“ skupiny.

Postup: Slavia Praha B
Sestup: Králův Dvůr, Přepeře, Karlovy Vary.

DIVIZE

Z divize A postupuje Petřín Plzeň, v divizi B pak postup nakonec urval Chomutov. Ze skupiny C postoupilo Ústí nad Orlicí a také Benátky nad Jizerou.

Co se týče sestupů, tak z divize bude definitivně sestupovat devět týmů, tři z každé skupiny. V „áčku“ jsou to Klatovy, Tachov a Katovice. Skupina B nejvíce zajímá Ústecký kraj. Dolů jde Cheb a Louny a Nespeky. V „céčku“ jasně sestupuje Letohrad, Spoje Praha a nakonec také Čáslav.

Pokratice (bílá) doma remizovaly s Juniorem Děčín 3:3. Druhý bod pak získaly v penaltách. | Video: DENÍK/Jaroslav Zeman

Postup: Petřín Plzeň, Chomutov, Ústí nad Orlicí
Sestup: Klatovy, Tachov, Cheb, Louny, Nespeky, Letohrad, Spoje Praha, Katovice, Čáslav.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Vítězem krajského přeboru je Ústí nad Labem B, které postupuje do divize. O postup mají zájem také druhé Neštěmice, aktuálně ale musí čekat, jestli se neodhlásí někdo z České fotbalové ligy, respektive divize.

Prvním sestupujícím je Brná, která se odhlásila v průběhu jarní části a dle informací Deníku nepřihlásila žádnou krajskou soutěž a měla by začínat od nejnižší krajské soutěže. Druhým sestupujícím je poslední Krupka. Ze soutěže navíc odchází Vilémov, který se na vlastní žádost přesouvá do Libereckého kraje.

Postup: Ústí nad Labem B
Sestup: Krupka, Brná.

I.A TŘÍDA

Vítězem I.A třídy se staly Dobroměřice, které tak postupují do krajského přeboru. Postoupit by měl také druhý Junior Děčín a třetí Bílina. Do I.B třídy nakonec sestupuje pouze poslední Mojžíř. Ze soutěže navíc odchází Šluknov, který se na vlastní žádost přesouvá do Libereckého kraje.

Postup: Dobroměřice, Junior Děčín, Bílina
Sestup: Mojžíř

I. B TŘÍDA

Z nejnižší krajské soutěže nakonec postupují čtyři týmy. Ze skupiny A to jsou Bohušovice na Ohří. Ze skupiny B jde nahoru Klášterec, Litvínov a Lenešice.

Sestupovat by mělo dohromady pět týmů. Ze skupiny A to jsou České Kopisty a Roudnice nad Labem B, ze skupiny B pak Rašovice, Podbořany a Perštejn. Dobrovolně do okresní soutěže navíc míří Křešice.

Postupy: Klášterec, Bohušovice nad Ohří, Litvínov, Lenešice
Sestupy: Rašovice, Podbořany, Perštejn, České Kopisty, Roudnice nad Labem B.

OKRESNÍ PŘEBORY

Dle informací Deníku by z okresních přeborů Ústeckého kraje mělo jít do krajské soutěže hned devět týmů - Neštěmice B, Střekov (Ústí nad Labem), Dobroměřice B, Černčice, Buškovice (Louny), Jiříkov (Děčín), SK Dubí (Teplice), SKP Kadaň (Chomutov) a Litoměřicko B (Litoměřice).