Pokratice porazily vysoko Jílové, Milešov zdolal těsně Libouchec, České Kopisty přivezly tři body z Přestanova a vedoucí Roudnice B rozstřílela v domácím prostředí Soběchleby.

V prvním poločase bylo na obou stranách k vidění několik šancí, žádná se ale neujala, a tak šli hráči do kabin za bezbrankového stavu 0:0. „Kdyby takhle zápas skončil, byli bychom za bod z venku určitě rádi,“ přiznal kouč Libouchce Rudolf Rehn.

Jeho svěřenci vstoupili do druhého dějství aktivně a dokonce se dostali do vedení. Beránek vystihl špatnou rozehrávku a se štěstím skóroval. Domácí ale tento okamžik ještě více nabudil.

„Kluci zabojovali a podařilo se jim zápas otočit. Vypracovali jsme si i docela dost šancí, od stavu 0:1 jsme soupeře do ničeho vážného nepustili. Naše vítězství je zasloužené. Tentokrát jsem spokojený s výsledkem i celkovým herním projevem,“ přiznal šéf domácího klubu Josef Brabenec. To kouč poražených byl v jiném rozpoložení. „Je to škoda, byli jsme blízko výhře venku. Bohužel někteří naši hráči už v 75. minutě předčasně slavili výhru a nebyli koncentrovaní.“

„Po dlouhé době můžeme být spokojeni s výsledkem i předvedenou hrou. Kluci zahráli, na co mají, vedli jsme 2:0 do poločasu a ještě další šance nevyužili. Soupeř se dostal do dvou příležitostí, ale podržel nás brankář Ekrt. Kluci zápas odjezdili po zadku, ke dřině přidali i fotbalovost a jsem moc rád, že se nám ve vyrovnané soutěži podařilo potvrdit vítězství ze hřiště Soběchleb,“ neskrýval spokojenost s výkonem svých svěřenců pokratický kormidelník Miloslav Macel.

Kdyby se hrál fotbal jen 45 minut, tak by třeba fotbalisté Přestanova neřešili problémy se záchranou v soutěži. „V prvním poločase to ještě jde, ale druhý už nezvládneme. Tréninkové manko je znát,“ prozradil asistent trenéra Přestanova Aleš Koukal. Vstup do utkání patřil hostujícím hráčům. „Po chybě obrany jsme dostali branku, Kopisty byly až do dvacáté páté minuty lepší,“ okomentoval průběh asistent trenéra.

Poté domácí vyrovnali, ale po změně stran přidali hosté další tři branky. „Musíme být spokojeni. Řekl bych, že jsme byli po všech stránkách lepší. Domácí hrozili jen po dlouhých autech. A také tím, že hráli docela tvrdě,“ poznamenal trenér vítězů Jiří Paul.

Utkání mezi roudnickou rezervou a celkem Soběchleb mělo jednoznačného favorita v domácím celku, který soutěž vede, zatímco hosté jsou předposlední. Papírové předpoklady se bezezbytku potvrdily.

Už ve čtvrté minutě dostal Roudnici do vedení Púčala a o deset minut později přidal z penalty druhý gól I. Cibulka. Ve 28. minutě se trefil i Gaube a hosté byli na ručník. Po změně stran domácí trochu polevili, ale v závěru znovu zabrali a výsledkem byly další tři branky v síti chybujících Soběchleb.

Milešov – Libouchec 2:1
Branky: Hanuš, Pavel Pazdera – Beránek, ŽK 3:1, poločas 0:0, r. Sobek, 100.
Milešov: Rabas – Hlaváček, Rendl, Pa. Pazdera, Hajný – Kouba (70. Pe. Pazdera), Petrik, Hanuš, Fiala – Hřebík, Kotešovský (75. Červený).
Pokratice – Jílové 4:0
Branky: Bergmann, Knop, Koláček, Vosmanský, ŽK 1:5, poločas 2:0, r. Kořán, 100.
Pokratice: Ekrt – Bobek, R. Krejčík, Vlašič (84. Kunert), Mareda – Chvála (75. Fišara), Knop, Rosenkranc (55. Vosmanský), Horák – Bergmann, Koláček.
Přestanov – Č. Kopisty 1:4
Branky: Krušina – Matička, Satran, Hnát, Podaný, ŽK 5:2, ČK Novák (P.), poločas 1:1, r. Klobása, 60.
Č. Kopisty: Kubíček – Plzák – Šumichrast, L. Podaný, Bursa – Matička (60. Landa), Kutzler, Horák, Körmendy (80. Bergl) – Satran, P. Podaný (88. Hnát).
Roudnice B – Soběchleby 6:0
Branky: Púčala 2, Cibulka, Gaube, Slavíček, Kysela, ŽK 2:3, poločas 3:0, r. Dušek, 100.
Roudnice B: Valeš – R. Cibulka (52. Kysela), I. Cibulka, Polák, Lukášek – Kala, Stuchlý (83. Koubek), Černý, Slavíček – Púčala, Gaube.