Vedli už 2:0 a 3:1, přesto nedotáhli dobře rozehraný zápas v Milešově do tříbodového konce. „Je to určitě škoda. Vždyť to bylo tak dobře rozjeté. Chybělo jen několik minut. No nic, máme alespoň bod. Teď se musíme soustředit na domácí zápas se Šluknovem,“ myslel na víkendové utkání roudnický asistent Roman Potočný.

Hodně zklamaný byl milešovský šéf Josef Brabenec. „Hráli jsme solidně snad jen dvacet minut, pak to nebylo vůbec dobré. Dostaneme tři góly po standardkách, kdy necháme hlavičkovat hráče na brankové čáře. To přece není normální. Kluci mě tentokrát výkonem docela naštvali.“
Pokratice inkasovaly ve Šluknově poprvé ve 20. minutě, kdy dlouhý aut prodloužil hlavou Čurgali a špatně pokrytému Lehrlovi stačila chvilka, aby poslal z první míč do sítě.

Ve 36. minutě vyslal uličkou Jägr Sokola a ten překonal Ekrta podruhé. Po změně stran ovšem Pokratice dokázaly srovnat. Nejprve po souboji s gólmanem doklepl míč do sítě Písař a v závěru využili hosté minelu Svačiny a Vlašič neměl problém uzavřít skóre.

Hodně cenné tři body přivezly České Kopisty z Březin. A podle trenéra Zdeňka Satrana zaslouženě. „Byli jsme po celý zápas lepší.“ Domácí se přitom ujali vedení ve 14. minutě, kdy se pod břevno trefil Čapek. Hosté odpověděli ve 35. minutě trestným kopem Kutzlera.

„Měli jsme několik šancí, třeba Petr Podaný, Kutzler či Horák, ale neproměnili jsme je. Březiny pak deset minut před koncem zahodily Drahoňovským penaltu. Po faulu na Satrana pak v 90. minutě kopal pokutový kop Kutzler a trefil se. Hráči tentokrát zasluhují pochvalu za předvedenou hru.

Byl to zatím nejlepší výkon na jaře. Velkým přínosem pro nás je, že už nastupuje Petr Podaný, který dokáže spoluhráče správně vyhecovat. A uznání zasluhuje i trojice rozhodčích v čele s hlavním za bezchybný výkon,“ chválil i arbitry trenér Zdeněk Satran.

Milešov – Roudnice B 3:3
Branky: Fiala 2, Pa. Pazdera – Polák, I. Cibulka, Starczewski, ŽK 1:2, ČK Votava (Roudnice), poločas 0:1, r. Dušek, 80.
Milešov: Šírek (15. Rabas) – Hlaváček, Rendl, Pavel Pazdera, Hajný – Kouba, Petrik, Hanzl, Fiala – Petr Pazdera (46. Chmelař), Kotešovský (75. Hřebík).
Roudnice B: Valeš – R. Cibulka, I. Cibulka, Körmendy, Adelt – Slavíček (38. Starczewski), Polák, Šmidrkal, Púčala – Gaube, Kysela (78. Votava).
Šluknov – Pokratice 2:2
Branky:
Lehrl, Sokol – Písař, Vlašič, ŽK 2:5, ČK Bergmann (Pokratice), poločas 2:0, r. Šimeček st., 140.
Pokratice: Ekrt – Chvála (Veselý), Bobek, Vlašič, Koláček – Rosenkranc – Fišara (Dvorský), Knop, Bergmann, Kocman – Písař.
Březiny – Č. Kopisty 1:2