Na hřiště posledního mančaftu přijela rezerva Roudnice, která po zajímavém průběhu brala za výsledek 3:2 plný počet bodů.

„Propadli jsme, v prvním poločase jsme hráli bez pohybu a nasazení, výkon byl odevzdaný,“ popsal úvodní dějství trenér Přestanova Vincenc Jirkovský.

A tomu také odpovídal průběh a výsledek 0:3 z pohledu domácích. „Mohl to být debakl, ale soupeři nedali penaltu a Krýsl chytil spoustu tutovek,“ prohlásil Jirkovský. Až po přestávce se hra domácího výběru začala ubírat správným směrem. „I v devíti lidech se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky, kluci se semkli a s trochou štěstí jsme možná mohli i vyrovnat,“ řekl kouč.

Přestanov si zlepšeným pohybem říkal o kýženou třetí branku. „Pozníček šel od půlky sám na bránu, ale nedal. Dohnalovu šanci zneškodnil brankář,“ uzavřel své povídání Jirkovský.

„První půle byla z naší strany opravdu velmi dobrá, dařilo se nám. Ve druhé kluci přestali hrát a domácí snížili,“ zhodnotil duel Petr Richter, který tentokrát Roudnici B vedl.

„Bylo to upracované vítězství. Soupeř s námi držel krok až do 80. minuty,“ přiznal po utkání sekretář Mojžíře Josef Kolankiewicz.

Domácí fotbalisté vstoupili do duelu aktivně a už ve druhé minutě slavili vedoucí branku. „Fiala našel Tichovského, ten unikl obraně a podstřelil brankáře. Do 25. minuty jsme si poté vytvořili dalších pět gólových příležitostí, žádnou z nich jsme však nedokázali přetavit ve druhou branku,“ vypráví Kolankiewicz.

Na druhé straně tak krátce před odchodem do kabin málem přišel trest. „Soupeř vyrovnal hru a ve 38. minutě vyslal Knop z levé strany centr, který skončil na břevnu naší brány,“ prozradil sekretář Mojžíře. Ve druhé půli se domácí hráči hnali do útoku a snažili se rozhodnout. „Jenže soupeř dobře kombinoval a přehrával nás v záloze. Naštěstí naše obrana hrála perfektně a všechny akce Pokratic končily před šestnáctkou. Když už nějaká střela prošla, zlikvidoval ji Bičiště.“

„Hosté potřebovali bod a tomu vše podřídili. Měli jsme nějaké šance, ale rozhodla asi 60. minuta, kdy byl faulován Kutzler a sám kopal penaltu. Bohužel ho gólman vychytal. Pak už to byla křeč,“ poznamenal trenér domácích Zdeněk Satran.

„Příliš spokojení nejsme, inkasovali jsme vyrovnávací gól v poslední minutě z penalty. Domácí za potřebnou remízou šli víc,“ dodal milešovský šéf Josef Brabenec.

Přestanov – Roudnice B 2:3
Branky: Levinský 2 – I. Cibulka, Černý, Púčala, ŽK 6:2, ČK Šittler, M. Levinský (oba Přestanov), poločas 0:3, r. Froněk, 30.
Roudnice B: Valeš – Koubek, I. Cibulka, Körmendy, R. Cibulka – Slavíček, Polák, Gaube, Černý – Kysela, Púčala.
Mojžíř – Pokratice 2:0
Branky: Tichovský, Pavlík, ŽK 1:1, poločas 1:0, r. Šimeček, 200.
Pokratice: Ekrt – Chvála, Bobek, Dvorský,Veselý – Kocman, Knop, Vlašič – Koláček, Písař, Fišara.
Č. Kopisty – Jílové 0:0
ŽK 1:1, r. Kyncl, 120.
Č. Kopisty: Pekař – Kubíček, Plzák, L. Podaný, Bursa – Kutzer, Matička, Horák, Landa (80. Tůma) – Satran, P. Podaný.
Šluknov – Milešov 2:2
Branky: Sokol, Čurgali – Kouba Menhart, ŽK 2:3, poločas 1:2, r. Zubr, 180.
Milešov: L. Brabenec – Hlaváček, Rendl, Pavel Pazdera, Hajný – Fiala, Petrik, Kouba, Menhart (46. Chmelař) – Petr Pazdera (70. Hřebík), Kotešovský.