Ředitel turnaje, jinak předseda pořádající TJ Chemička, Vlastimil Hlavička byl spolu s pořadateli s průběhem memoriálu spokojen.

„Jediné komplikace – hned dvě – jsme měli s tím, abychom vyhověli přáním brozanské rezervy. Napřed jsme kvůli ní, oslavám devadesátky tohoto klubu, přeložili střetnutí béčka se Štětím do týdne. Poté kvůli zaneprázdnění řady hráčů jsme přeložili na pondělí a jiné hřiště i zápas proti Litoměřicím. Vyhověli jsme proto, že jsme pochopili uváděné souvislosti.

Trenér Vladimír Manda poděkoval za tuto vaši mimořádnou vstřícnost nejen v tisku.
To jistě potěší, ale na druhou stranu by bylo užitečnější pro klid obou stran s podobnými problémy, či eventualitami napříště počítat dopředu.

Připomeneme–li si trochu minulost, nezřídka jste tady mívali doslova nacpáno. Při startu dokonce i druholigových týmů.

Rádi bychom si něco podobného zopakovali a konkurenci ještě vylepšili. Současné přípravy mají ale tyto mančafty dnes položeny do jiné podoby.

Prý jste oslovili i celky z Prahy?

Mimo jiné ČAFKu, ale nikdo vzhledem z brzkému zahájení memoriálu naši nabídku neakceptoval.

Ale přece jen jste získali z pražského regionu TJ Sokol Klecany.
Toto mužstvo se prezentovalo dobrou kopanou. Patrně proto, že má ve svém kádru hned několik hráčů s třetiligovými zkušenostmi.

Který celek vás nejvíce po stránce fotbalového projevu zaujal?
Litoměřice mají perspektivní kádr. Bezděkov rovněž, pokud se sejde v kompletním složení. O Klecanech jsem hovořil. A Štětí? Má na to, aby hrálo v přeboru Ústecka důstojnější roli, než v ročníku minulém. Hrobce dávají mančaft do kupy za pochodu. Brozany B překvapily ve vyřazovací skupině nejen výhrou nad Štětím 2:1. Z celků z Mělnicka se mi zamlouvala víc Pšovka, která dává příležitost, stejně jako Lužec, perspektivnímu mládí.

Vysloužili jste si převážně za bezchybnou organizaci slova uznání. Od drtivé většiny realizačních kolektivů, hráčů, trenérů.

To jistě potěší. Současně zavazuje, abychom byli napříště ještě pečlivější a hlavně lepší.

Pochválit byste v těchto souvislostech měl, či chtěl koho?

Všechny spolupracovníky z klubu, zvlášť pak Luboše Svitáka, Vaška Barcika, Fandu Švandu ad.

Mojmír Strachota