Hrál se pro diváky, kteří měli vstup volný, pohledný fotbal, kterému nechyběly dramatické okamžiky před oběma brankami. Pakliže se dlouho skóre neměnilo, měl na tom lví podíl hostující brankář Marek Šafránek. Na druhé straně se mohl zapsat do kolonky střelců dokonce hattrickem Trnka. Ukvapenost a zbrklost je ovšem špatný rádce.

Ale k příležitostem – těm největším – pěkně po pořádku. Na jedné straně to byli domácí. Prvoligové parametry měla pumelice Grunerta z dobrých 30 metrů – kousek nad. Následně se třikrát prezentoval super reflexem už jmenovaný Šafránek. Ve 27. minutě mířil Novotný do šibenice. Konečky prstů lovosického gólmana vyškrábly míč na roh. Šafránek počapal házenkářským stylem i dva samostatné nájezdy Mikoláše. Na druhé straně se činil třikrát Trnka.

Jak bylo uvedeno, své možnosti uspěchal. Tu největší, kterou mu doslova na zlatém talíři připravil Marek Faust, poslal plackou směr nebesa. Ještě jeden moment mohl skončit pro domácí zle. V úvodní čtvrthodince hlavičkoval přes celou bránu Hušek těsně do autu. Hodně vzrušení přinesla 35. minuta. Hurt utekl a na hranici vápna ho fauloval Stejskal.

„Nebyla to pentle. Stejskal stihl podrazit Hurta před vápnem,“ tvrdili na úrovni velkého čtverce sedící tři hráči Žitenic v čele s Kudrnou.

Branky se dočkaly více jak tři stovky fandů krátce po pauze. Mikoláš utekl. Našel Rosochu. Ten se neukvapil. Obstřelil Šafránka s milimetrovou přesností. Snaha hostů vyrovnat se nesetkávala s pochopením domácích zadáků a především zkušeného Diveckého. Litoměřický brankář totiž ustál nejen přímák Marka Fausta, ale i ránu Stejskala z dobrých 30 metrů mířící do jeho levého dolního kouta brány.

Hostitelé se tak rozloučili se svými věrnými vítězstvím. To mohli pojistit, ale své kontry do otevřené obrany nezvládli příhrou do matové koncovky.

Litoměřice – Lovosice 1:0

Branka: 53. Rosocha, ŽK 5:1, poločas 0:0, r. Bouma, 320.
Litoměřice: Divecký – Novotný, Petrus, Stejskal, Rapavý – Hurt (46. Páša), Grunert, Rosocha, Tichý – Dráb, Mikoláš.
Lovosice: Šafránek – Hušek, Proft, Stejskal, Kočina – Trnka, Rainer, Puravec, Marek Faust – Espinosa (46. Kubaška), Mičkal.

Mojmír Strachota