České Kopisty se doma rozpomněly na to, jak se střílejí góly. Pokratice si odvezly tři body ze Soběchleb, Milešov z Děčína a roudnická rezerva, která jako nováček soutěž překvapivě vede, uspěla v Libouchci.

Fotbalisté Sokola České Kopisty, kteří do minulého víkendu skórovali jen čtyřikrát, se v domácím duelu A skupiny I. A třídy parádně rozstříleli. Pěti brankami ve své síti to odnesl Šluknov.

„Jednou už nám to vyjít muselo,“ poznamenal domácí kouč Jiří Paul. „Po čtvrthodince jsme vedli 2:0, když se nejprve trefil Vašek Kutzler téměř z rohu do šibenice a stejný hráč přidal hlavou po centru Petra Podaného i druhý gól. A do půle jsme skórovali ještě dvakrát. Hosté v prvním poločase v podstatě vůbec nic neměli. Ve druhé půli sice snížili, ale na jejich branku odpověděl Bursa. Na konci zápasu, konkrétně v 88. a 91. minutě, jsme pak úplně zbytečně inkasovali. To mě trochu mrzí, ale na druhou stranu můžu být dnes spokojený s výsledkem i předvedenou hrou,“ dodal domácí trenér.

Roudničtí začali v Libouchci dobře, když je dostal do vedení hlavou Gaube. Už předtím ale mohl skórovat Polák, levačkou však nemířil přesně. V dalším průběhu hosté kontrolovali hru a vytvářeli si i šance. S jejich proměňováním to však bylo horší. „Mohli jsme rozhodnout, ale přitom jsme se téměř až do konce strachovali o výsledek,“ řekl hostující asistent Roman Potočný.

Roudnické uklidnil v 79. minutě druhou trefou Gaube a v závěru přidal po samostatné akci Brožík třetí gól. „Bylo to utkání solidní úrovně. V naší brance si velmi dobře vedl Kysela, ale i ostatní zahráli dobře. Nad tím, jak řešíme některé situace, mi ale zůstává rozum stát. To jsou tutovky, které se musí proměnit. My místo toho trefíme při jedné akci třikrát tyč. Výhra nás samozřejmě těší, ale mrzí nás červená pro Beláka. Byla naprosto zbytečná,“ dodal trenér lídra tabulky Vladimír Urban.

Při rozcvičení se zranil gólman Šírek a do branky tak nastoupil Rabas. A ten musel už v první minutě lovit míč ze své sítě.

„Domácí se trefili ze standardky a následujících deset minut nás mleli. Už jsem se bál, že dopadneme jako Pokratice. Ale postupně jsme srovnali hru a měli i několik nadějných akcí. Ve druhé půlce se podařilo po rohu srovnat Hlaváčkovi. O tři minuty později však Junior znovu po trestňáku vedl. Závěr byl ale náš. Nejprve se parádně hlavou trefil Hřebík, který v poslední minutě po kolmici za obranu rozhodl. Kluci podali dobrý výkon, vyčníval Pavel Pazdera. Teď jen body potvrdit v příštím utkání,“ přál si šéf milešovského klubu Josef Brabenec.

Neúspěšnou sérii rázně utnuli hráči Sokola Pokratice na hřišti předposledních Soběchleb. V prvním poločase ještě úspěšní nebyli, ve druhém však rozhodli.

Č. Kopisty – Šluknov 5:3
Branky: V. Kutzler 2, Petr Podaný, Horák, Bursa – Kirchner, Svoboda, Čurdali, ŽK 3:4, ČK Pavel Podaný – Stelmaščuk, poločas 4:0, r. Beneš, 80.
České Kopisty: Kubíček – Šumichrast (75. Bergl), Plzák, L. Podaný, Bursa – Matička, Horák (85. Tůma), V. Kutzler, Pavel Podaný – Satran, Petr Podaný (65. Körmendy).
Libouchec – Roudnice B 0:3
Branky: Gaube 2, Brožík, ŽK 3:5, ČK Drha – Belák, poločas 0:1, r. Budský, 100.
Roudnice B: Kysela – Belák, Šmidrkal (Srp), Cibulka – Stuchlý – Kala, Polák, Brožík, Slavíček (Černý) – Púčala, Gaube.
J. Děčín – Milešov 2:3
Branky: Veigend, Folprecht – Hřebík 2, Hlaváček, ŽK 1:2, poločas 1:0, r. Mráz, 140.
Milešov: Rabas – Hlaváček, Pavel Pazdera, Rendl, Hajný – Fiala, Petrik, Hanuš (80. Petr Pazdera), Tuček (88. Červený) – Hřebík, Kotěšovský.
Soběchleby – Pokratice 1:3
Branky: Hisem – Fišara, Koláček, vlastní, ŽK 1:2, ČK Mika (Soběchleby), poločas 0:0, r. Valenta, 30.
Pokratice: Ekrt – Bobek, R. Krejčík, Vlašič, Mareda – Chvála, Rosenkranc, Knop, Horák – Vosmanský (84. Fišara), Koláček.