Ve Velkých Žernosekách narazili na účastníka nejvyšší oblastní soutěže z Lovosic, ale tentokrát svěřenci Miloslava Macela podlehli vysoko 0:8.

„Hráli jsme vyrovnanou partii do první inkasované branky, nastřelili i tyč, ale pak jsme v první půli dostali ještě dva góly a druhý poločas byl jasně v režii Lovosic. Nebyli jsme sice kompletní a soupeř bude určitě hrát v letošní sezoně o postup, ale čekal jsem, že se hráči poperou o místo v sestavě. Takhle mě budou o svých kvalitách hodně přesvědčovat. Taková facka byla alespoň k něčemu dobrá, někteří kluci dost narostli,“ říká kormidelník Pokratic a dodává: „I přes vysokou porážku pochvalu zaslouží Kunert a Chvála a přes osm inkasovaných branek i gólman Najman.“

Nečekaně vysokou výhru ohodnotil pro Litoměřický Deník i lovosický trenér Antonín Marčaník: „Vyšlo to. Mohli jsme dokonce vyhrát i vyšším rozdílem. Ve stejný čas naše rezerva podlehla v Duchcově 2:4, když se dvakrát trefil Velich. V neděli proti Mojžíři pak branky Jakoubka a Velicha znamenaly jen snížení prohry 2:4.“

V další přípravě hostí fotbalisté Pokratic v sobotu 7. srpna od 17 hodin v Brňanech brozanskou rezervu. Poté na ně čekají Libotenice, se kterými již půjde o generálku na novou sezonu na domácím hřišti s nováčkem I. A třídy z Březin.

Lovosice - Pokratice 8:0

Branky:
Podrazil, Stejskal, Mikoláš, Trnka, Kyzlík, Rainer, Faust, Puravec.
Lovosice: Šafránek – Podrazil, Proft, Hušek, Kočina – Kubaška, Stejskal, Puravec, Martin Faust – Mar. Faust, Mikoláš (Trnka, Kyzlík, Rainer).
Pokratice: Najman – Bobek, Kunert, Didi, Mareda – Chvála, Knop, Horák, Vosmanský – Písař, Bergmann (Nepraš, David).