Osm mužstev je rozděleno do dvou skupin. V jedné se představuje exnováček divize roudnický SK, FK Litoměřice, Pšovka Mělník a SK Hrobce. V druhé je Bezděkov, Štětí, Lužce a Brozany B. Turnaj byl rozehrán minulou sobotu. Vúvodním duelu si poradily Litoměřice s Pšovkou jednoznačně 6:3, posléze Brozany B se Štětím 5:2. Bezděkov rozstřílel Lužec 5:1 a Roudnice v improvizovaném složení podlehla hrobeckému SK 3:2.

V neděli si napravila Pšovka reputaci – výhrou nad SK Hrobce v poměru 4:2. Štětí pak zdolalo hladce nekompletní Bezděkov 5:1. Roudnice s pěti zkoušenými hráči z Fotbalové farmy VOŠ porazila rovněž nekompletní FK Litoměřice 4:1. Víkendový program uzavřel kombinovaný tým Brozan v čele s hrajícím koučem Mandou starším Lužec 2:1.

Memoriál pokračoval třetím hracím dnem ve středu. Ne ke spokojenosti pořadatelů, stejně jako některých zvlášť natěšených diváků na to, že uvidí opět v akci exnováčka divize SK Roudnice. Ten totiž svůj duel s mělnickou Pšovkou neodehrál.

„Roudničtí pro svůj herní test získali kvalitního soupeře a požádali nás o eventuální přeložení střetnutí na pátek. Oslovili jsme Pšovku. Ta však přes veškerou dobrou vůli zápas v pátek odehrát nemohla. Nedala by z řady různých důvodů mančaft do kupy,“ informovali Deník ředitel turnaje a předseda TJ Chemička Vlastimil Hlavička spolu se sekretářem Lubošem Svitákem.

„Došlo tedy na to, co nás v žádném případě netěší. Podle propozic memoriálu jsme museli utkání kontumovat ve prospěch Pšovky. Je to škoda, že se o pořadí ve skupině A tedy nerozhodovalo na pažitu, ale u zeleného stolu,“ dodali pořadatelé.

Ve druhém duelu se představil litoměřický FK a neměl to proti vloni druhému celku 1. B třídy ani trochu snadné, přesto zvítězil těsně 4:3.
Rozdíl výkonnosti nebyl totiž zejména v úvodu zápasu patrný. Do prvního občerstvení totiž svěřenci kouče Jaroslava Poppera promarnili tři velké brankové příležitosti zásluhou váhavých střelců.

„Domnívám se, že šlo o střetnutí, které za daných klimatických podmínek muselo diváky uspokojit. Nemohu zůstat netečný k jedné zásadní otázce. Horko těžko jsme z důvodů dovolených a pracovního zaneprázdnění některých hráčů dávali mančaft dohromady. Vedení FK Litoměřice nám však vyšlo neskutečně vstříc a zapůjčilo nám Mikinu, střelce jedné z našich branek, a Čámského. Podobné jednání v současných vztazích určitě patří do oblasti fair play. Proto ještě jednou i touto cestou soupeři velký dík,“ ohlédl se za duelem hrobecký kormidelník.

„Byl to zápas, v němž bylo více snahy, než fotbalovosti. Hrobečtí se skutečně představili v dobrém fotbalovém světle. K tomu mohu jenom dodat, že ani my jsme nevynikali v otázce řešení některých herních situací, v nichž jsem viděl spíš víc snahy, křečovitosti, místo nápadu. Ale i takové utkání má před sezonou svůj smysl a nemohu v žádném případě říct, že šlo o ztracený čas. A pokud jde o zmiňovanou výpomoc Hrobeckým. To je snad samozřejmost. To by snad udělal každý,“ uvedl trenér FK František Király mladší.

Včera 15.7. byla na pořadu poslední dvě utkání Dobříň – Bezděkov a Lužec – Štětí.

Tento víkend se už bude bojovat na memoriálu o umístění. Opět se utvoří dvě skupiny – v jedné se sejdou první dva celky ze základních skupin, které budou hrát o 1. až 4. místo, ve druhé skupině se utkají zbývající mužstva o 5. až 8. místo. Hrací pořad je obdobný jako v základní části memoriálu – výkopy začínají v 10.30, ve 14.00, v 16.00 a v 18 hodin.