Mezi gratulanty nechyběly ani někdejší hvězdy prvoligových Teplic a především All Stars – v čele s Tomášem Skuhravým, jakož i hercem Romanem Skamene.

Sám hostitel nechyběl v sestavě teplického AC. Prezentoval se tím, čím byl svého času známý – dobrou technikou a přesnou příhrou. Absentovala pouze jeho tvrdost. Inu člověk s léty zmoudří.

„Je vidět, že to má pořád v noze, zatímco já jsem jaksi na časy své někdejší slávy tak trochu pozapomněl,“ usmíval se internacionál Tomáš Skuhravý.

„Bylo to příjemné odpoledne, ale současně přiznávám bez mučení – to saharské vedro mě přinutilo častěji střídat,“ říkal od hlavy k patě ve vlastní šťávě smočený další z internacionálů Petr Herda, aby dodal:

„Netušil jsem, že si kopnu na tak perfektním koberci,“ vyslovil poklonu kustodovi Brožíkovi, který si při žehlení hrací plochy dal očividně hodně práce. Koho jsme nemohli dál přehlédnout? To byli někdejší stopeři Slávie, resp. Sparty Jeslínek s Peclinovským.

„Nelitujeme, že jsme pozvání přijali. Nejen kvůli fotbalu, ale i kvůli tomu příjemnému posezení, při němž jsme si zavzpomínali na časy zašlé slávy.“

Notoval si s nimi s žejdlíkem pivečka v ruce nesmrtelný televizní Princ a chuďas Roman Skamene.

„Na plac by mě chlapci nedostali ani párem volů. To není ani tak sauna, jako od všech pořádná porce sebeobětování. Na hraně,“ smekal známý herec před aktéry duelu.

Souhlasil s ním i někdejší teplický středopolař, reprezentant Přemek Bičovský. „Bylo to drsný, ale na druhou stranu i moc příjemný setkání. S lidmi, s nimiž jsem svého času sváděl nesmlouvavé bitvy.“

Jeho vyznání podtrhl v regionu známý Miloš Mrvík, který dlouhé roky hrál také v Německu. „Když mi kluci z AC brnkli, nedokázal jsem říct, aby mi dali svatej pokoj. Jako parta se scházíme pravidelně. Nikdy jsem od nikoho neslyšel žádné nářky.“

Utkání skončilo tak trochu podle očekávání smírně 5:5. „To abychom nikoho neurazili,“ vysvětlil jeden z těch, kteří patřili nejen v letenském dresu k výrazným osobnostem – Honza Berger, přestože, jak známo, před časem mu srdíčko museli lékaři ošetřit budíkem.

Mojmír Strachota