Derby v Rovném nezačalo pro hosty dobře. Brzy inkasovali, ale ještě do poločasu dokázali díky Kalově dorážce srovnat. Neuman pak přidal druhý gól, po kterém ale zvýšili úsilí domácí. Ostřílenější soupeř však jejich mírný tlak ustál a sám udeřil. V závěru pečetil po standardce výhru hlavičkující Šmidrkal ml.

„Nemělo by smysl hovořit o tom, že proti nám nastoupilo mužstvo, které v podstatě ještě vloni hrálo přebor. Kdyby si toho byla vědoma a respektovala tuto skutečnost většina našich hráčů, mohli jsme uspět lépe. Od 30. minuty jsme měli výhodu jednoho plejera v poli. Mohli jsme za stavu 1:2 krátce po přestávce, kdybychom proměnili šance, dát výsledku lichotivější podobu.

Opak se stal pravdou. Byla to roudnická rezerva, která využila naší menší koncentrace. Dostala se do vedení a díky tomu, že už nic nepodcenila, dovedla střetnutí k plnému bodovému zisku. Škoda. Za nepříznivého stavu 1:2 jsme totiž mohli nejen srovnat krok, ale dostat se i do vedení. Jak jsem však uvedl, všechno souvisí se vším, a proto podřipské derby dopadlo tak, jak dopadlo,“ dodal zklamaný kouč poraženého Podřipanu Petr Lédl.

„Do Oseka jsme jeli slátaní. Bez sedmi hráčů áčka. Soupeř šel do vedení po šťastné brance, kdy střela z vápna propadla našemu gólmanovi až do branky. Vyrovnali jsme také po hrubé chybě domácích, kdy vyražený míč prošel až na velké vápno, odkud Sekera propálil vše, co mu stálo v cestě. První poločas jsme soupeře i ve slepené sestavě přehrávali a neproměnili několik slibných šancí. Ve druhém poločase nám došly síly a góly padaly jen ze standardních situací. Nejprve se prosadili domácí z trestného kopu a v závěru utkání proměnil penaltu opět dobře hrající Sekera. V sestavě, ve které jsme do Oseka jeli, je pro nás bod uspokojivý. Klukům patří dík za to, jak utkání zvládli. Tentokrát nemohu nic vytknout. Bohužel je to však již naše osmá remíza v sezoně,“ litoval straškovský trenér Jan Buk.

Hosté po prvním poločase prohrávali o dvě branky. „Domácí potrestali naše dvě chyby. Pak se nám podařilo snížit a měli jsme i náznaky šancí, ale Dubí v závěru rozhodlo třetím gólem,“ popsal ve zkratce průběh duelu libotenický kouč Václav Mareš.

O udržení bojující Hostomice na body ve Mšeném – lázních nedosáhly. „Byl to ale vyrovnaný zápas,“ přiznal autor dvou domácích branek Luboš Ouzký. Ten se nejprve prosadil po narážečce s Husákem a po změně stran srovnával na 2:2 po standardce hlavou. „Utkání bylo docela ostré, hráči soupeře se do toho nebojí zajet. Někdy to ale přeženou.“

Hrobečtí sice v domácím duelu nad celkem Trnovan dvakrát vedli, ale nakonec získali jen jeden bod. „Sice se naše hra trochu zlepšila, ale stále to není to, co bychom si představovali. Soupeř, který přijel docela slátaný, když nastoupil třeba Uličný, což je ročník 1962, vyrovnal v závěru z penalty. Zkusíme se teď poprat o třetí místo. Na víc asi bohužel nemáme,“ přiznal domácí kormidelník Jaroslav Popper.

V jednoznačnou partii proměnili Křešičtí domácí duel s Lomem. Poslednímu celku, který dohrával bez dvou vyloučených hráčů, nasázeli osm branek.

„Do zápasu jsme vstoupili s několika změnami v sestavě a hned od úvodu jsme soupeře přehrávali a vytvářeli si gólové příležitosti. Již po poločase bylo o výsledku rozhodnuto, a to jsme neproměnili penaltu a spoustu dalších tutovek. Druhý poločas se jen dohrával, tempo opadlo, přesto jsme několik gólů přidali,“ zhodnotil duel na klubových stránkách trenér Štefan Knapík.

Fotbalisté Liběšic už sice letošní mistrovskou sezonu vypustili a smířili se se sestupem do okresního přeboru, přesto asi nikdo neočekával, že by si z Heřmanova, který byl před víkendovým utkáním na předposledním místě tabulky skupiny A, odvezli takový debakl.

Rovné - Roudnice B 2:4
Branky:
Kouba 2 – Neuman 2, Kala, Šmidrkal, ŽK 5:5, ČK Körmendy (R.), poločas 1:1, r. Pácl, 70.
Roudnice B: Moťovský – Körmendy, Cibulka, Šmidrkal, Lukášek – Púčala (85. Matička), Stuchlý, Polák – Neuman, Brožík (46. Ličák), Kala (70. Rámeš).
Rovné: Šebek – Týle (67. Cuchý), Stanislav, Boura, Šámal – Kouba, Vilánek, Kulik, L. Řezáč (52. Konečný) – M. Řezáč, Lédl.
Osek - Straškov 2:2
Branky:
Váňa, Müller – Sekera 2 (jedna z pen.), ŽK 3:4, poločas 1:1, r. Čáka, 100.
Straškov: Neuwirth – Vlastník, Pecina, Šeba, Lamač – Hyšman (65. Gypfel), Pokorný (75. Rous), Šimral, Kloub – Sekera, Mareš.
Dubí - Libotenice 3:1
Branky:
Kučera, Frťala, Havlín – Stejskal, ŽK 2:1, poločas 2:0, r. Kešner, 70.
Libotenice: Vorasický – Fary – Z. Hála, Malý, Vecko – Zdražil, T. Hála, Stejskal, Kočí – Slivanský, Hubálek.
Mšené-lázně - Hostomice 3:2
Branky:
Ouzký 2, Šolc – Bari 2, ŽK 3:5, poločas 1:2, r. Dočekal, 120.
Mšené–lázně: Fiala – Albrecht, Trejbal, Ouzký, Matouch – Briksa, Brůža, Brzák, Ejem (65. Šumbera) – Šolc (85. Ryska), Husák (88. Červený).
Hrobce - Trnovany 2:2
Branky:
Rubeš, Míč – Husák, Glaw, ŽK 0:0, poločas 1:0, r. Novotný, 50.
Hrobce: Kurek – Bartůněk, Jakubec, Grunert, Slabý (60. Šnajdr) – Rubeš (80. Hamták), Štorc, Krpeš, Vejdělek – Rába, Míč.
Křešice - Lom 8:2
Branky:
Kocman 2, Knapík 2, Moučka, Bezemek, Zuna, Rusý – Vaňo 2, ŽK 3:5, ČK Šimůnek, Böhm (Lom), poločas 4:1, r. Prekop, 100.
Křešice: Kouba – Kroupa, Tirdil, Zuna, Myšák – Bezemek (Pekárek), Kocman (Kučera), Muhlfait, Patka – Moučka (Rusý), Knapík.
Heřmanov - Liběšice 10:1
Branky:
Rojko 3, Goldammer 2, Sluka, Červinka, Znamínko, Němec, Stehlík – Žižka, ŽK 2:1, poločas 3:0, r. Karrmann, 70.