„Tentokrát jsme opravdu spokojeni. Kluci podali velmi dobrý výkon. Ke kvalitě střetnutí ale přispěl velkou měrou i náš soupeř. Konečně přijel někdo, kdo chtěl hrát fotbal. Nebylo to jako s Přestanovem či Jílovým. Akce střídala akci. I když jsme v 83. minutě srovnali na 2:2, hráči pořád chtěli víc. Jezdili, makali. Pak parádně trefil odražený míč z hranice vápna Vlašič a dostal nás do vedení. Asi rozhodlo to, že jsme opravdu víc chtěli. Vrátili jsme tak soupeři porážku z podzimu. Dobře zahrál celý mančaft, tedy i střídající kluci, ale vyzdvihnout musím výkon Bergmanna. Tomu ten zápas sedl, byl o třídu lepší než ostatní,“ chválil svěřence domácí trenér Miloslav Macel.

„Řekl bych, že jsme byli v prvním poločase lepší. Dostali jsme se tak do šesti gólovek. Ale když nedáváme góly, nemůžeme vyhrávat. Druhá půlka už se mi nelíbila. Neviděl jsem tam takovou tu chuť vyhrát. Třeba před týdnem s Modlany to bylo v tomto směru lepší. Zápasu by asi spíš slušela remíza, na šance jsme byli lepší. Na ty se však nehraje,“ říkal po duelu milešovský šéf Josef Brabenec. Ten našel i přes porážku na víkendovém utkání pozitiva. „I když to bylo derby, nedocházelo k nějakým velkým faulům. To fotbalu určitě prospělo.“

Pokratice - Milešov 4:2

Branky: Písař, Bergmann z pen., Vlašič, Koláček z pen. – Hanzl, Petrik, ŽK 3:2, poločas 1:1, r. Bouma, 250.
Pokratice: Najman – Bobek, Kunert, Jirásek (46. Rosenkranc), Mareda – Vosmanský (46. Chvála), Koláček, Knop, Vlašič – Bergmann, Písař (80. Krejčík).
Milešov: Šírek – Rendl, Pavel Pazdera, Petr Pazdera, Chmelař – P. Brabenec (60. Hajný), Samseli (70. Kouba), Petrik, Hlaváček – Hanzl, Satran.


Fotbalisté Českých Kopist důležitý duel zvládli. Porazili po dramatickém průběhu stejně ohrožené Velké Březno.

„Rychle jsme prohrávali. Za stavu 0:1 měli hosté tři dobré šance. Naštěstí je nevyužili. Od 20. minuty jsme se začali probouzet. Srovnání přinesla trefa Landy, krátce po něm skóroval i Šumichrast a před poločasem přidal třetí gól Krejza. Ve druhé půli ale hosté snížili a v 70. minutě po ruce Bursy vyrovnali z penalty. Dvě minuty před koncem se ale po rohu prosadil hlavou Krejza a zajistil nám důležité tři body,“ oddychl si kouč domácích Jiří Paul.

České Kopisty - V. Březno 4:3

Branky: Krejza 2, Landa, Šumichrast – Martínek 2, Borovec pen., ŽK 4:3, ČK Burda – Králíček, poločas 3:1, r. Zvonař, 150.
České Kopisty: Pekař – Kubíček, Plzák, Landa, Bursa – Šumichrast, Krejza, Horák, Holec – P. Podaný (89. L. Podaný), Tůma (70. Hnát).