Vedli totiž do přestávky 2:0, krátce po ní mohli zvýšit na 4:0, ale v rozmezí necelé desetiminutovky to pro změnu mohlo být 2:3. V hektickém závěru nakonec rozhodl o vítězství FK nad Modrou nejlepší hráč střetnutí Rosocha.

Střely na brány se dočkali diváci po dvacetiminutovce, jako první vyzkoušel Diveckého pozornost Štercl, na druhé straně to byl Grunert. Do vedení šli hostitelé ve 23. minutě po parádní akci z první po ose Hranička – Stejskal – Grunert – Rosocha. Ten demonstroval, že nejen v hokeji platí blafák.

Srovnáno mohlo být po půlhodince. Jinak dobrý Divecký podcenil roh a u delší tyče Fischer plackou trefil pravý dolní kout brány. Naštěstí na lajně odvracel Rapavý. Na 2:0 musel zvyšovat Stejskal – proto, že mu gólovku připravili Hurt s Hraničkou. Po pauze přišla kvapíková desetiminutovka domácích. Hranička, Stejskal (hned dvakrát), Rosocha však Valentu nepřekonali. Režii měli pod palcem nadále hráči FK.

Zvyšovat z loženek mohli střídající Vlasák a Hranička, kterému překazila radost pravá tyčka. Vzápětí se mohla naplnit avizovaná devítiminutovka. V rozpětí šesti minut totiž Kosejk a Zubr srovnali a na svěřence Františka Királyho spadla deka. V 76. minutě měl gól na levačce J. Sýkora.

Divecký ovšem proti němu uplatnil porci zkušenosti. Tentýž hráč pozlobil litoměřického gólmana ještě jednou. Na druhé straně Vlasák proti robustnímu brankáři Modré neuspěl – stejně jako Grunert z přímáku, či Stejskal. Poslední slovo měl Rosocha.

Udělal si ze tří protihráčů slalomové branky, z úhlu vypálil a s pomocí teče L. Sýkory uzavřel účet. Ještě ve druhé minutě nastavení se ovšem vyznamenal znovu Divecký, který zlikvidoval šanci Fichtnera.

„Fotbal je krásný tím, jak je nevyzpytatelný. Mohli jsme vést v 65. minutě 4:0, ale v následujících devíti minutách jsme doopravdy mohli prohrávat 2:3. Kluci se naštěstí nepoložili a po zásluze zvýšenou aktivitou strhli vítězství na naši stranu,“ zhodnotil duel sekretář Milan Chlouba.

Litoměřice – Modrá 3:2
Branky:
23. , 83. Rosocha, 42. Stejskal – 67. Kosejk, 73. Zubr, ŽK 2:3, ČK Stejskal – J. Sýkora, poločas 2:0, r. Hofmann, 250.
Litoměřice: Divecký – Farkaš, Novák, Smetana – Rapavý – Hurt (90. Rondoš), Grunert, Stejskal, Rosocha – Páša (55. Vlasák), Hranička.

Mojmír Strachota