Jejich tým vyhrál, ale výsledku by podle mnohých z nich slušela spíš dělba bodů. Na kdyby se ovšem ani fotbal v krajském přeboru nehraje.

„Propadli jsme při standardkách. Hned v úvodu jsme inkasovali. Místo toho, abychom zakopli balon do autu, nabídli jsme mnohem zkušenějšímu soupeři se čtyřmi ligisty v základu roh. Po něm jsme nechali Sigiho (čti Siegl st.) jako zajíce v jeteli. Ten nikým neatakovaný nastavil pouze placku a trefil šibenici. Po půlhodině hry, kdy jsme měli Hraničkou a Stejskalem dobré příležitosti dát skóre příznivější podobu, jsme naplnili okřídlené o nedáš, inkasuješ. Ztratili jsme míč při útoku. Obránce toho využil a vystřelil z dobrých 35 metrů. Trefil se neskutečně. Přesně do levé šibenice bezmocného Diveckého. Nicméně jsme dali kontaktní branku. Po faulu na Stejskala sám postižený se trefil přesně. Ve druhé půli jsme dokonce byli lepší. Nedali jsme ovšem gól, trefili jsme Hraničkou tyčku, další tlak vyzněl do ztracena. A tak přišel v závěru trest na 3:1. Po standardce a hlavičce Krejčíka, který ještě na podzim oblékal dres Pokratic,“ posteskl si šéf hostů Radek Bania.

„Co dodat? Koncovka – to není v našem provedení ne vleklá fotbalové nemoc, ale křeč. Bude to možná někomu znít jako rouhání, avšak odjeli jsme domů s prázdnou jen proto, že jsme selhali kvůli těm herním vlastnostem, o nichž jsem se zmínil. Škoda. V minulých střetnutích jsme se všichni alespoň podvědomě radovali, že jsme se z chyb poučili. Jak se ukázalo, bohužel to tak není. Po standardkách i v zakončení přetrvávají a stojí nás cenné body,“ dodal Bania.

Blšany – Litoměřice 3:1

Branky:
3. Siegl st., 25. Mileli, 79. Krejčík – 37. Stejskal (pen.), ŽK 1:1, poločas 2:1, r. Živnůstka, 120.
Litoměřice: Divecký – Novotný, Svoboda, Farkaš – Novák – Rosocha (61. Rondoš), Rapavý, Grunert, Hurt (46. Vlasák) – Hranička (72. Páša), Stejskal.

Mojmír Strachota