Zřejmě u něj nebude scházet teprve patnáctiletý útočník Kladna Patrik Svoboda. Supertalent z reprezentační šestnáctky trénuje od zimy s áčkem, odmítl přestup do Slavie a v zápasech bude pomáhat hlavně béčku.

„Tréninky s áčkem jsou pro mě ohromnou zkušeností. A zápasy v béčku proti mužům mi dají zřejmě víc než dorost ve Slavii,“ přemítá školák, který se bude prát s většinou mohutnými stopery protivníků.

„Vyzkoušel jsem si to minulý týden proti Berounu. Silově jsou ti hráči na tom určitě lépe, ale snažím se jim to znepříjemnit rychlostí. Snad to zvládnu, moc bych chtěl nastoupit,“ přeje si syn bývalého výtečného kladenského obránce Petra „Sody“ Svobody.

V lednu ho trápilo zranění, výrůstky na noze. Měsíc nemohl trénovat. „Bylo to nepříjemné, mohl jsem jen doma posilovat. Nakonec pan doktor Lemon nasadil elektroléčbu a už je vše v pořádku,“ děkuje lékaři SK Kladno.

Atakům Patrika Svobody či jeho spoluhráčů bude odolávat chlapík, který kladenskou umělku dobře zná, brankář Michal Kudrna totiž jako kovaný Slaňák zkoušel štěstí i v dorosteneckých kategoriích Kladna. V zimě se přesunul na hostování do Brozan a jaro zřejmě zahájí jako jednička.

„Že bych se na tuhle umělku moc těšil, to zase ne. Je o dost horší než ta brozanská, tvrdší. U nás je krásně měkounká,“ porovnává kvalitu hracích ploch.

Na Kladno nemá tenhle talent nejlepší vzpomínky. Důvodem je vážný úraz, jenž zde v dorostu prodělal. „Po jednom střetu jsem měl natrženou ledvinu a byl pak půl roku mimo,“ vzpomíná na nejhorší fotbalové momenty kariéry.

Z Kladna si ovšem některé hráče pořád pamatuje. Ať už obránce Jarába či středopolaře Čurdu s Vincencem. „Některé znám i z futsalu, za Kladno jsem chytal jednu sezonu v první lize.“

Co je jasné, proti bývalým spoluhráčům se bude chtít dnes vytáhnout, pokud tedy nastoupí.

„Uvidíme. Každopádně ze Slaného jsem už potřeboval odejít, strávil jsem tam léta. A už potřeboval nový impuls. V Brozanech se mi docela povedla všechna přípravná utkání a třeba šanci dostanu,“ usmívá se dvaadvacetiletý syn šéfa obsazovacího úseku okresní komise rozhodčích Ladislava Kudrny.