Účastník nejvyšší soutěže Ústeckého kraje přečkal v prvním poločase několik domácích šancí a krátce po přestávce se po závaru ujal vedení. Domácí ale výsledek otočili. Při vyrovnání uplatnil Tomáš Skopka rychlost, důraz i chladnokrevné zakončení. Rozhodující branku vstřelil čtvrt hodiny před koncem Palanský, kterému po centru Müllera na zadní tyč servíroval na malé vápno Žák.

Ještě před tím se povedeným fotbalovým kouskem zaskvěl Maleňák. Jeho parádní nůžky ale nenašly u brankáře hostí pochopení.

Domácí trenér Jiří Kafka byl s výkonem týmu spokojený. Inkasovaný gól připisoval na vrub vynuceného odchodu stopera Moravce.

„Obnovil si zranění. Než se stopeři stačili po vystřídání sehrát, tak jsme inkasovali. Pak měli hosté přes střed obrany ještě jednu šanci, ale od 60. minuty jsme je začali přehrávat. Lovosice mají výborné mužstvo, vždyť vyhrály i turnaj v Děčíně. Pro nás bylo důležité, že jsme uhlídali jejich exligového útočníka Jandu.“

„Neratovice mají hodně malou umělku, takže to tam bylo spíš o bojovnosti. Mělo se hrát na přírodní trávě, ale na poslední chvíli se to změnilo, což mrzelo oba týmy. Pro nás to byl pravděpodobně poslední přípravný zápas. Potřebujeme, aby se zranění dali do kupy,“ řekl lovosický trenér Antonín Marčaník.

Neratovice – Lovosice 2:1

Branky:
Skopka, Palanský – Kubaška, poločas 0:0.

Lovosice:
Němec – Podrazil, Hančl, Proft, Ivančo – Kyzlik, Faust, Kubaška, Rainer – Popescu, Janda (46. M.Trnka, Husar).