Vyhrál Tolar

„Protože mi sem do obchodu přijde docela dost lidí, kteří se kolem fotbalu nějakým způsobem motají, mám i díky tomu přehled. Občas si poradit nechám, leckdy dám na intuici. Kamarád z Kopist mi třeba pár kol před koncem tvrdil, že domácí porazí Pokratice. Tomu jsem nevěřil. A taky že jo. Prohráli snad dva jedna. Já měl dvojku. Dobře se mi tipovalo třeba na Brozany, ty mi snad vyšly vždycky. Stejně jako Terezín, tomu jsem věřil i na konci podzimu v Travčicích. Nezklamala mě ani roudnická rezerva. Jen bylo třeba vědět, kdy zrovna hraje áčko a jak se případně doplní,“ vysvětloval svou taktiku Tolar.

Ten pravidelně tipuje už několik sezon. V jarní části skončil například druhý. „No a teď jsem vyhrál, takže to bylo dražší,“ naznačil s úsměvem vítěz, že sada nářadí, kterou vyhrál, nebyla úplně zadarmo. „Hecujeme se takhle s několika kamarády. Kdo skončí výš, má to drahé. Já jsem letos musel udělat vepřové hody. Snad těm syčákům chutnalo,“ smál se Tolar.

Sleduje tabulky

Až v posledním kole přeskočil Vladimír Púčala Anetu Šmidrkalovou. „Já také tipuji už několik let. Dřív jsem bláznil a dával překvapení. Teď hraju při zdi. Nedávám remízy a sbírám pravidelně body. Když máte stále takových osm až jedenáct, musíte být vpředu. Je to lepší než mít jednou dvacet a pak být dvakrát na dvou bodech, nebo dokonce v mínusu. Sledoval jsem tabulky a výsledky v litoměřickém Deníku, nějaké tipy jsem měl od známých. Třeba tady od Jirky Austa,“ ukázal Púčala při přebírání ceny v roudnické Fortuně na kolegu u stolu.

„Tvrdil mi, že Hrobce, za které hraje, doma rozsekají Rovné. No a vyšlo jim to. Jinak jsem samozřejmě dával výhry Roudnice. Áčka nebo béčka, to bylo jedno,“ tvrdil Púčala, který měl informace o roudnickém fotbalu z první ruky. Syn Lukáš totiž patří k oporám rezervy a několik startů si připsal v minulých sezonách i v prvním týmu.

Druhou cenou byl kupon na 1000 korun od společnosti Fortuna. S výhrou měl Púčala jasné plány. „Něco určitě natipuji, ale asi ne dnes. Musím si to pořádně promyslet. Sice mi tady kluci radí, ať dám dvojku na Spartu, že vyhraje na Strahově s Bohemkou, ale to se mi nechce,“ kroutil hlavou Vladimír Púčala. Jak se ukázalo, prohloupil. Mohl být o nějakou tu stokorunu bohatší.

Třetí skončila zmiňovaná Aneta Šmidrkalová. Mládežnická reprezentantka, fotbalistka pražské Sparty, také není v tipování žádným nováčkem. „Musím ale uznat, že mi hodně pomáhá táta. Já jsem většinou v Praze, takže přehled o těch soutěžích moc nemám,“ přiznala třetí v pořadí. „Vyhráli jsme míč, sice by se doma určitě někam vešel, ale asi ho dáme klukům v béčku,“ říkal Jiří Šmidrkal starší, který za roudnickou rezervu i ve svých 41 letech válí.