Svěřenci Václav Ryse přivezli před týdnem bod z Přední Kopaniny za remízu 1:1. Za tu mohli být vděčni především gólmanovi Vachovi. Brozany jsou po deseti kolech na pátém místě (18 bodů), jejich soupeř na šesté příčce dva body ztrácí.

Už v sobotu dopoledne na sebe v derby krajského přeboru narazí FK Litoměřice a SK Roudnice (10.15). Týmy od sebe dělí 21 bodů. Hostující Roudnice soutěž vede, domácí jsou zatím na poslední příčce.

Trápí je především mizerná koncovka, vždyť v deseti zápasech skórovali pouze pětkrát. Naposledy těsně podlehli ve Štětí. Po utkání rezignoval na post trenéra Milan Chlouba, kterého nahradil zkušený Jaromír Mixa.

Jeho svěřenci ovšem budou mít těžkou úlohu, Roudnice dosud ztratila body pouze dvakrát, když remizovala v prvním kole v Souši a nečekaně doma s Horním Jiřetínem. Také v Litoměřicích budou chtít hosté své postavení potvrdit.

„Litoměřice mají nového trenéra, budou se chtít doma ukázat, takže to nebude snadné. My už jsme ale kompletní a chceme vyhrát. Kluci jsou na derby nabuzení,“ říká asistent roudnického trenéra Pavel Dohnal.

Zbylí tři zástupci regionu v krajském přeboru se představí v sobotních odpoledních duelech, které mají shodně výkop v 15.30. Čtrnáctý Bezděkov zajíždí k důležitému utkání do Bíliny (15.), Štětí (13.) hraje v Proboštově (11.) a Lovosice (4.) nastoupí na hřišti Střekova (12.).

V I. A třídě bude zlepšenou formu potvrzovat v sobotu na domácím hřišti třetí Milešov, který hostí devátý Přestanov. Osmé České Kopisty budou napravovat nečekanou domácí ztrátu (Soběchleby 0:1) v Libouchci (10.) a páté Pokratice zamíří do Rumburka (12.).

V A skupině I. B třídy si v minulém kole připsaly první tři body Liběšice, když vyhrály v Chabařovicích. I když mají výhodu domácího prostředí, uspět proti vedoucím Březinám bude oříšek.

V B skupině jsou na víkendovém programu dvě zajímavá okresní derby. V přímém souboji o první příčku si to v sobotu od 15.30 hodin na stadionu Pod lipou rozdá domácí rezerva s Křešicemi. Ty mají před svým rivalem pouze jednobodový náskok.

Ve Straškově, kterému zatím patří sedmá příčka tabulky, se představí třetí Podřipan Rovné. V domácím prostředí hrají také Libotenice (5.) s Baníkem Osek (10.) a Hrobce (8.) s 1. FC Dubí (11.). Mšené–lázně (4.) jedou na hřiště Trnovan (12.).