Trnovany – Mšené–lázně 2:0

Už jen čirá teorie se prý může zasloužit o to, aby se fotbalisté Mšeného – lázní v soutěži zachránili. „Po prohře v Trnovanech je ta matematika totiž v náš neprospěch nemilosrdná. I kdybychom porazili v posledním kole doma vedoucí Pokratice, sotva se dá očekávat, že by Černiv neuhrála tři body na hřišti beznadějně poslední Ohníče. Už jsme se pomalu smířili s tím, že spadneme do okresního přeboru. V tom se chceme dobrou hrou především bavit a ne zbytečně nervovat, jako tomu bylo v některých utkáních I. B třídy. Máme mužstvo na to, abychom mezi elitou Litoměřicka kopali v lepším středu tabulky. A abych neopomněl, proč jsme na tom tak, jak jsme: při rovnosti bodů s regionálním rivalem Černiví máme vzájemné zápasy horší. Totiž 1:1 a 1:3,“ uvedl fakta, hovořící v neprospěch Čechie, středopolař Jiří Trejbal.

Doplňme, že Mšenští přitom vstoupili do sezony neskutečným způsobem, neboť byli v čele tabulky a až do osmého kola neokusili hořkost porážky. Do chvíle, než je na jejich pažitu pokořily v derby Křešice.

Branky: Desenský, Husák, bez ŽK, poločas 0:0, r. Kirilák, 60.
Mšené-lázně: Fiala ml. – M. Trejbal – Albrecht, Ouzký, Ejem – Briksa, J. Trejbal, Husák, Brzák – M. Brůža, Dvořák (71. Šumbera).


Modlany B – Hrobce 3:2

Nováček SK Hrobce v žádném případě na hřišti modlanské rezervy nezklamal. Domácí, kteří potřebovali důležité body k záchraně, využili k posílení svého „béčka“ pětici opor základní sestavy I. A třídního celku. “Domnívám se, že jsme sehráli dobrý zápas, který byl současně testem naší kvality. Kluci si uvědomili, že se dá odehrát vyrovnaný duel i s mužstvem, které bylo opravdu mnohem kvalitnější než ta v jiných zápasech. To je pro nás povzbuzení do budoucna. Současně odpověď těm, kteří sýčkovali, že fotbal v Hrobcích po roce, dvou sezonách vezme za své,“ uvedl hostující kormidelník Jaroslav Popper.

Branky: Kupka, Kohlmistr, Vavrinec – J. Hubálek 2, ŽK 0:1, poločas 0:2, r. Druga, 30.
Hrobce: Šafránek – Štorc, Hančl (46. Klouček), Jakubec, Henych – V. Hubálek (46. Ort ml.), Krpeš, Červenka, Aust – Šimek, J. Hubálek.