Po očekávané výhře v Mojžíři čeká Roudnici finále poháru

Roudnice nad Labem - O postup z I. B třídy bojující mojžířští fotbalisté už získali v krajské pohárové soutěži, SIAD Cupu, skalpy účastníků krajského přeboru z Neštěmic, Vilémova a Litoměřic a ve středečním semifinále přivítali Roudnici. Ta však již byla nad jejich síly. Po výhře 4:2 si postup do finále zajistil hostující celek.

5.6.2009

Ilustrační foto.Foto: Jan Čech

Mojžíř – Roudnice 2:4

Domácí však opustili pohárovou soutěž se vztyčenou hlavou. Do první šance se sice v utkání dostali domácí hráči, ale Král hlavičku ze slibné pozice mezi tyče neusměrnil.

Po osmi minutách šli hosté do vedení a definitivně o výsledku rozhodly dva slepené góly po půlhodině hry. Po přestávce zvýšila Roudnice už na čtyřbrankový rozdíl a zdálo se, že se schyluje k debaklu, ale domácí se dokázali zvednout, snížili na 2:4 a další šance ještě nevyužili.

„V prvním poločase nás hosté přehrávali, ale druhá půle byla z naší strany vynikající. Mnoho nechybělo k tomu, abychom zápas ještě více zdramatizovali. Škoda, že jsme krátce po přestávce inkasovali čtvrtou branku,“ litoval po utkání domácí kouč Pavel Pirot. „Splnili jsme cíl. První půle byla dobrá, i začátek druhé, ale pak jsme hráli špatně. Přesto jsme to udrželi a mohli přidat nějaké góly,“ hodnotil duel roudnický trenér Pavel Dohnal.

Branky: Holakovský, Pavlík – Lukášek, Adelt, Rubeš, Mikas, ŽK 2:0, poločas 0:3, r. Sejkora, 270.
SK Roudnice: Štrupl – Štěpán, Körmendy, Šmidrkal (60. Srp), Cibulka (35. Polák, 70. Neuman) – Bartůněk, Adelt, Skokan, Lukášek – Rubeš, Mikas. ⋌