Libotenice – Dubí 4:5

Možná to byla vidina šance případného posunu na první pozici, navrch olovo v nohách – kdo ví, co mohly být eventuální nepříjemné skutečnosti, které hrály v zápase libotnického SK proti 1. FC Dubí nezanedbatelnou roli. Než se totiž hostitelé vzpamatovali, prohrávali 0:1. Dokázali sice rychle odpovědět po střele Faryho z vápna a chybě gólmana Naslera dorážkou Hocka, nicméně do konce první a v úvodu druhé půle vyrobili v defenzivě hrubky z fotbalového slabikáře. Ty hráči 1. FC samozřejmě s velkou chutí trestali a zvýšili až na „ručníkových“ 5:1.

Mohlo být dokonce ještě hůř, nejen z těch důvodů, že se Klement v rozpětí několika mála minut vyfauloval a šel se už ve 23. minutě předčasně uklidnit pod sprchy. Hosté dalšími příležitostmi velkoryse pohrdli (Hrdlička, Taha, Hakl). Výsledkově větší katastrofě zabránil navíc brankář SK Krejza. „Něco podobného jsem tady nezažil,“ posteskl si právem v poločase trenér Václav Mareš. “Musíme se ještě pokusit nepříznivý vývoj skóre otočit.“ Libotenickým se to málem povedlo. Možná proto, že si hosté ve druhé půli už nedávali směrem dozadu tak velký pozor.

Branky: Fary 2, Hock, T. Hála – Hakl 2, Karrman, Taha, Doubek, ŽK 2:3, ČK Klement (L.), poločas 1:4, r. Jirsák, 80.
Libotenice: Krejza – Klement, Hájek, Slivanský, Hock – Kyzlík, Týma, Stejskal, Kočí – T. Hála, Fary.

Hrobce – Mšené–lázně 3:0

Derby nemělo jednoznačného favorita. Hostitelé však moc toužili vrátit svému soupeři porážku z podzimu (3:0), což se jim bezezbytku povedlo. Měli rozhodnější vstup do duelu – nemalým přičiněním dobré kopací techniky Jirky Austa. Ten poslal své spoluhráče do vedení už ve 12. minutě z penalty. Když o šest minut později přidal další trefu a ještě v úvodních minutách druhé půle hrozil při standardkách, bylo jasné, že body zůstanou doma. Mimo jiné proto, že hosté sice měli od 20. minuty do konce poločasu víc ze hry, ale před hrobeckou bránou si s přesnějším zakončením neporadili.

„Dostali jsme se po velké vápno. Stejně jako nedávno v Rovném jsme na bránu pořádně nevystřelili. Druhý poločas byl z naší strany o marné snaze dát alespoň čestnou branku,“ ohlédl se za porážkou jeden z nejzkušenějších hráčů poražených Jiří Trejbal. „S Jirkovým hodnocením v podstatě mohu souhlasit. Mančaft udělal pro srovnání účtů z podzimu maximum. Hodně nám pomohl úvod, v němž jsme dvakrát skórovali, zklidnili se a ve druhé půli si už jen pohlídali výsledek. Nemívám ve zvyku chválit rozhodčí, ale bezproblémovému průběhu přispěl nejen hlavní Miloš Dvorský, ale i oba asistenti,“ uvedl kouč SK Jaroslav Popper.

Branky: Aust 2, Červenka, ŽK 1:3, poločas 2:0, r. Dvorský, 90.
Hrobce: Popper ml. – Štorc, Hančl, Jakubec, Husák – Rubeš (70. Henych), Červenka, Krpeš, Aust (53. M. Šafránek) – Šimek, Hubálek.
Mšené–lázně: Fiala – Albrecht, Ouzký, Ejem – Matouch – Briksa, J. Trejbal, Husák, Ryska – M. Trejbal, Červený.

Obrnice – Rovné 3:2

Alespoň podle slov trenéra rovenského Podřipanu se Pospíchalův názor, že fotbal mnohdy postrádá logiku, při utkání jeho týmu v Obrnicích bezezbytku naplnil. „Rychle jsme se dostali do vedení. Domácí jsme do konce první půle, ba ani po přestávce k ničemu vážnějšímu nepustili. Přesto jsme prohráli. Nechci se vyjadřovat k podrobnostem, ale přesto musím podtrhnout některé postřehy. Gólovky byly ne nepodobné, ba ještě za vlasy přitaženější než ten výprodej šancí Slávie v Brně a Sparty proti Baníku. Nemohl jsem uvěřit, že je možné pospalovat i to, co volalo po jednoznačném přesném zakončení. S tím se nějaký čas potýkáme, abychom na druhé straně doplatili za tento výprodej způsobem, který bych nerad hodnotil,“ byla slova rozčarovaného kouče Podřipanu Petra Lédla.

Branky: Plaček 2, Moravčík – Řezáč, Boura, ŽK 0:2, poločas 0:1, r. Sobek, 50.
Rovné: Šebek – Boura – Brůža, Horna, Tyl – Kouba (77. Cuchý), Kulik, Vilánek, Řezáč – Lédl ml., Šámal (64. Konečný).

Modlany B – Pokratice 1:7

Zatímco v předchozích zápasech se Pokratičtí střelecky trápili, tentokrát si spravili chuť na modlanské rezervě, do jejíž sítě se trefili hned sedmkrát. V čele tabulky tak mají znovu tříbodový náskok.

Branky: Vavřinec – Bergmann 2, Klíma 2, Štekl, Chvála, Krejčík, ŽK 1:1, ČK Jirke (M.), poločas 0:2, r. Hovorka, 40.
Pokratice: Došek – Bobek (70. Rosenkranc), Jirásek, David, Vitásek – Chvála, Krejčík (78. Keltner), Horák, Klíma (82. Krasnický) – Štekl, Bergmann.

Straškov – Trnovany 4:1

V utkání se sousedem v tabulce měli domácí navrch už po prvním poločase, který vyhráli o dvě branky. Další dvě trefy přidali po změně stran. Mrzet je může jen červená karta.

Branky: Šimral 2, Novotný, Šindelář – Barcal, ŽK 0:4, ČK Mareš (S.), poločas 2:0, r. Trégr, 100.
Straškov: Pekař – Švec (25. Mareš), Šeba, Vlastník – Novotný (75. Kloub ml.), Šimral, Blažek, Lamač (80. Hlavsa) – Šindelář, Sekera – Pecina.

Křešice – Černiv 4:1

Favorizované Křešice šly do vedení v poslední minutě první půle. Po jejich dalších dvou gólech se prosadili i hosté, ale v poslední minutě dával na 4:1 střídající Kroupa. „Výsledek je to sice pěkný, ale neřekl bych, že jsme byli o tolik lepší. Hosté nehráli špatně, ale někdy to tak zkrátka ve fotbale bývá, že hrajete a najednou dostanete gól. Tak to prostě je,“ bral výhru s nadhledem zkušený křešický kormidelník Milan Rosenkranc.

Branky: Míč 2, Mühlfeit, Kroupa – J. Lubas, ŽK 1:2, poločas 1:0, r. Mráz, 100.
Křešice: Kouba – D. Kučera – Novotný, Zuna, Myšák – Bezemek, Knapík, Mühlfeit (Kroupa), Patka – Míč, Rusý (70. Pekárek).
Černiv: Chodura – Moc, Malíř, Filipec, Miko – J. Lubas, M. Prágl, Voborský, Mareš – R. Lubas, Ján.