V A skupině se nečekal debakl fotbalistů Liběšic se Svádovem, v B skupině se před solidní návštěvou rozešli Liboteničtí a Hrobečtí smírně. Vedoucí Pokratice porazily díky vydařenému prvnímu poločasu Podřipan Rovné. Střelecky se dařilo Straškovu, který nasázel Srbicím šest branek.

Úštěk nezaváhal
Hosté mohli jít na hřišti posledního týmu tabulky do vedení už v šesté minutě, ale radost jim překazilo břevno. Ve 37. minutě ale skórovali, po narážečce s Křečkem se trefil Knop. Po nedorozumění v hostující obraně sice Union v 63. minutě srovnal, ale o chvíli později zužitkoval průnik Lochmana v druhý úštěcký gól Rešl. Krátce po vystřídání pak přidal pojistku i Mašata. „Ze začátku to bylo z obou stran opatrné, nikdo nechtěl inkasovat, ale ve druhém poločase už jsme byli lepší,“ hodnotil duel hostující trenér František Svoboda.

Union Děčín – Úštěk 1:3 (0:1). Branky: Malec – Knop, Rešl, Mašata, ŽK 2:3, r. Prekop, 50.
Úštěk: Šťástka – Kučera, Křivský, Musil, Fašianok – Rešl, Káles, Knop, Michálek – Lochman (84. Mašata), Křeček.

Liběšický debakl
Liběšičtí, kteří neměli v ideálním stavu hrací plochu a museli odehrát utkání na umělé trávě na Kamenném vrchu, inkasovali od Svádova osmkrát.
„Takový debakl nepamatuju, byl to naprostý kolaps. Začátek ještě ušel, ale pak kluci úplně odpadli, zápas odchodili. Totálně nám vyhořela obrana. Snad už se to nebude opakovat,“ přál si vedoucí liběšického mužstva Jaroslav Nepovím. „Narazili jsme na slabšího soupeře, který dokázal vzdorovat zhruba třicet minut. Po druhém inkasovaném gólu se sesypal. Mrzí mě však dvě inkasované branky. Po přestávce jsme zvýšili už na 5:0 a hráči si mysleli, že je hotovo a probudily je až dvě trefy v naší síti. Pak jsme opět zabrali a přidali další branky,“ hodnotil střetnutí svádovský trenér Roman Kratochvíl.

Liběšice – Svádov 2:8 (0:3). Branky: Hambálek, Kühn – Franěk 3, Dvořák 2, Rosenkranc, Havel, Varga, ŽK 0:1, r. Kolman, 30
Liběšice: Minárik – Koráb – Smrček, Nepovím, Hambálek – Božík, A. Vlk, Jelen (Mikina), L. Vlk (Kühn) – Blažíček, Budka.

DERBY: Blíže byly Hrobce
Pro fanoušky středního Polabí neexistoval v úvodu B skupiny větší tahák, než derby domácího SK Libotenice s přespolním SK Hrobce. Už proto, že svěřenci Mirka Mihulky a Vaška Mareše prahli po odvetě za podzimní nešťastnou porážku 5:1. Snaha je ovšem jednou věcí, absence klíčových opor (víc než citelně chyběli T. Hála a Týma) věcí druhou. Zásadnější.

„Navíc jsme se na tuhle odvetu moc těšili. Nebylo zapotřebí, abychom mančaft dvakrát motivovali. Snad právě z toho důvodu se místo uvolnění dostavila herní křeč. Tomáš (čti Hála) a Petr (čti Týma) skutečně chyběli víc než citelně. Dávají naší hře hlavu a patu. Bez nich jsme se vůbec nedostali do žádoucího tempa. Nemůžeme sice mančaftu upřít snahu, ale soupeř byl kombinačně nápaditější a při zakončení nebezpečnější. Kdybychom prohráli, nemohli bychom se divit. Několikrát nás podržel Honza Krejza. Srovnat dnešek s podzimem? Nebe a dudy. V Hrobcích jsme měli deset loženek. V tomto střetnutí pouze jednu jasnou. Moc přitom nechybělo, aby znamenala tři body, protože soupeř nás při zakončování napodobil z podzimního derby. Měl totiž mnohem víc možností duel rozhodnout ve svůj prospěch,“ ohlédl se za derby s nadhledem Václav Mareš.

„Přijeli jsme si pro bod. Získali jsme ho po solidním výkonu. Liboteničtí měli sice optickou převahu, jednu tutovku, kterou zažehnal na brankové čáře Jakubec, ale my jsme byli ve střelbě pilnější. S šancemi jsme však naložili stejně bídně jako domácí na podzim u nás. Zejména dvě Červenkovy a jedna Kloučkova příležitosti volaly po gólech. Především po přestávce a v závěru utkání, kdy jsme byli směrem dopředu aktivnější. Krejza byl ovšem neprůstřelný. Jsem moc rád, že se nám povedlo do sestavy zapracovat dva kluky ze třetí třídy, Rubeše s Hubálkem. Podle předpokladů nezklamal dvacetiletý host z Army Šimek. Kdyby v týdnu neonemocněla další ústecká akvizice Štorc, byli bychom bývali ještě silnější. Syn, který musel už v 16. minutě naskočit do utkání za zraněného Marka Šafránka? Myslím si, že nezklamal. Nejen mé očekávání. Máme tak naštěstí dva vyrovnané gólmany,“ ohlédl se za derby hostující kouč Jaroslav Popper.

Libotenice – Hrobce 0:0. ŽK 2:3, r. Javorek, 250.
Libotenice: Krejza – Malý, Procházka, Fary, Hock – Kyzlík (46. Hájek), Slivanský, Stejskal, Kočí – Křivánek (63. Lahovský), Z. Hála (75. Klement)
Hrobce: Šafránek (16. Popper) – Klouček, Hančl, Jakubec, Husar – Samseli, Krpeš, Červenka, Henych (46. Rubeš) – Šimek, Hubálek (90. Hamták).

DERBY: Nebylo co řešit
Favorit podle papírových předpokladů zvítězil. Už do přestávky totiž stihl s chutí třikrát potrestat nezkušenost mladých zadáků Podřipanu.
„Tak tomu skutečně bylo. Pokratičtí rozhodli o svém vítězství už do poločasu. Především díky Patzenhauerovi, který se trefil nejen přesně z přímého volného kopu, ale bezpečně proměnil i penaltu. Ve druhé půli jsme se herně zlepšili. Odpověděli jsme ovšem pouze jediným gólem, což na lichotivější výsledek pochopitelně nestačilo, i když jsme šance na ten příznivější měli,“ ohlédl se za porážkou svého týmu Petr Lédl st., který absentuje po operaci křížového vazu. Citelně postrádal ovšem i Fuksu, Stanislava a Brůžu.

Pokratice – Rovné 3:1 (3:0). Branky: Pazenhauer 2, Vitásek – Šámal, ŽK 2:2, r. Novotný, 150.
Pokratice: Studihrad – Bobek, Patzenhauer, Jirásek, Havrda – Chvála (85. Rosenkranc), Vlašič, Knop (90. David), Vitásek – Bergmann, Štekl (88. Hladký).
Rovné: Šebek – Boura – Tyl, Horna, Cuchý – Kouba, Vilánek, Šámal, Konečný (52. Kulik) – Lédl ml., Řezáč.

Body zůstaly doma
V podzimním derby se body dělily, na jaře všechny zůstaly pořádajícímu týmu. „Ale i hosté měli šance, jen je nevyužili. Nám se to tentokrát náhodou podařilo. První gól jsme dali po dvaceti minutách, druhý přidali o čtvrthodinku později. Ve druhé půli jsme se trefili ještě jednou. Je to dobré, ale teď jedeme k dalšímu derby do Rovného, kde to bude těžké,“ myslel po duelu na příštího soupeře černivský kormidelník Marcel Týce.

Černiv – Mšené–lázně 3:0 (2:0). Branky: J. Lubas, Prágl, M. Lubas, ŽK 1:3, r. Svoboda, 70.
Černiv: Chodura – J. Lubas, Malíř, Miko, Mir. Prágl – Mareš, Filipec, Voborský (75. Klíma), Fišer 80. (Kunert) – R. Lubas, Ján (85. Spodniak).
Mšené–lázně: Fiala V.– L. Ouzký, M. Trejbal, Albrecht , Matouch – Brzák, M. Brůža, Ryska, J. Trejbal – Husák, Šumbera.

Mohli jim dát víc
Systematická práce trenéra Jana Buka i jeho asistenta Jakuba Pekaře a hlavně ochota domácích hráčů na sobě pracovat přináší ovoce. Straškovští se proti Srbickým představili v tom nejlepším světle – i bez kanonýra Lebdušky, který je dlouhodobě na marodce. Hosté mohli být nakonec rádi, že soupeř svou střeleckou potenci nevylepšil hattrickem Blažka a Šimrala. Ti dokonce měli nejen na ty tři trefy do černého, ale i příležitostí na kvattrick. Srbičtí nakonec rádi brali šestku, protože nejen ti dva, ale i jejich spoluhráči se zachovali při zakončení „velkoryse“, neboť i oni pálili slepými.

Straškov – Srbice 6:1 (3:0). Branky: Blažek, Šimral po 2, Mareš, Kloub – Drška, ŽK 3:4, r. Mikš, 100.
Straškov: Neuwirth – Pecina, Šeba, Mareš st. (72. Vlastník) – Pokorný, Šimral, Blažek, Lamač (61. Novotný) – Mareš ml. (78. Kloub ml.), Šindelář – Sekera.

Myslel, že ho klepne
„Já myslel, že mě opravdu klepne,“ říkal po nevydařeném duelu v Modlanech křešický trenér Milan Rosenkranc. A měl důvod. Jeho svěřenci zahazovali příležitosti ve velkém stylu. „My máme převahu, tutovky, při kterých překopneme bránu i z malého vápna a prohrajeme. Pro mě by přitom tady po tom průběhu byl bod málo. No ale nemáme nic. Domácí měli šikovného kluka, který dostal před půlí prostor na vápně. Otočil se a prásknul nám to tam. Ale my těch šancí měli o hodně víc. Modlany se v tabulce dostaly před nás, což moc nechápu. Vždyť nic nehrály. Možná jim to dneska nevyšlo, těžko říct. Každopádně pro nás je to ztráta.“

Modlany B – Křešice 1:0 (1:0). Branka: Krupka, ŽK 1:2, r. Lenkvík, 60.
Křešice: Kouba – Tirdil – Novotný, Zuna, Myšák – Patka, Knapík, Mühlfeit, Bezemek – Míč, Rusý.