Oldřichov – Bezděkov 1:4

Domácí, kteří po zabudování zavlažovacího zařízení uvedou své hřiště do provozu až 30. dubna, v dočasné azylu na Angeru vyhořeli. Především zásluhou nové akvizice mezi tyčemi, která hrubě chybovala. Inkasovala už ve druhé minutě, když Krása rozehrál standardku a Jobovu střelu obránci odrazili k Matouškovi, který se trefil. Tento nečekaný moment citelně ovlivnil další průběh zápasu. Ve 12. minutě sice útočník Tóth zhodnotil brejk, snahu však o chvíli později vymazalo nedorozumění stopera Kolingera s brankářem Vágnerem, takže hosté opět vedli.

Od té chvíle byl Oldřichov paradoxně nebezpečnější. Jenže jak Holubička, tak Smrkovský, Obrtlík i Fau své gólové příležitosti nedokázali využít a tým od vodní nádrže Barbora odcházel do poločasové přestávky se ztrátou.

Druhý poločas zahájili domácí nadějným tlakem. „Vydařily se dva pěkné centry. Posunuly do šancí Tótha a Habrleho, kteří se bohužel gólově neprosadili. Už v první půli jsme měli více ze hry, ale branky dával Bezděkov. V 59. minutě, po odpískaném faulu, Kolinger diskutoval s rozhodčím, hosté rychle rozehráli a rázem byli sami před naší brankou. Na rozdíl od nás šanci využili a tenhle gól vzal našemu mužstvu zbytky sebevědomí. Svůj nevydařený výkon korunoval Kolinger v 83. minutě nedovoleným zákrokem a protivník z nařízeného pokutového kopu pečetil naši porážku,“ chmurně konstatoval oldřichovský sportovní manažer František Schrenk.

Dodal, že jediným mužem sestavy, který unesl měřítko, byl levý záložník Dolejška. „Blýskl se několika moc pěknými akcemi a především bojoval až do konce,“ chválil jediný světlý zjev mužstva Schrenk.

V dalším kole se Bezděkov představí v derby proti Štětí.

Branky: Tóth – Čada 2, Pištora z pen., Matoušek. ŽK 2:1, ČK 92. Obrtlík (Oldřichov), poločas 1:2, r. Josef Šefčík, 50.

Bezděkov: Sailer – J. Čížek – Matoušek, Pištora, Job – Mergl (82. Adelt), Klimeš (50. Řezníček st.), Klepáč, Krása – O. Čížek (68. Bartůněk), Čada.

Satrapa: Bylo vidět, že je to první zápas

Byl spokojen se třemi body, s hrou už méně. Petr Satrapa, jeden z koučů SK Bezděkov, hodnotil vítězný duel krajského přeboru proti Oldřichovu (4:1) střízlivě. „Před zápasem jsem klukům říkal, že bod by byl dobrý. No a máme tři. Fotbal to ale nebyl právě nejlepší. Bylo vidět, že je to pro oba mančafty první zápas. Míč odskakoval, hra byla taková neurovnaná. Ve druhém poločase už se to trochu zlepšilo. Domácí ale u nás podali lepší výkon, tady se mi moc nezdáli.“ Bezděkovského kouče překvapilo zázemí v Trnovanech. „To bylo hrozné, na této úrovni bych to nečekal.“ V sobotu hraje Bezděkov derby se Štětím. „Uskuteční se na roudnické umělce Pod lipou. Naše hřiště by v tomto počasí asi nebylo nejlepší, navíc bychom ho úplně zničili.“