Velvary – Brozany 1:2

Trenér hostujícího Sokola Václav Rys má před první sobotní jarní odvetou na Kladně B plnou hlavou starostí. Na marodce je totiž celá defenzivní čtveřice Tupý, Kučera, Hubený, Pešula, ale i zkušený Rada. Ze středu pole jsou mimo hru Vacek, jakož i dlouhodobě zraněný Hukauf.

„Přesto bylo utkání pro nás v mnoha směrech užitečné. Nejen tím, že jsme si zahráli na přírodní trávě. V těchto souvislostech mám radost, že přechod nebyl pro tým žádným neřešitelným problémem – i přesto, že jsme museli v sestavě hodně improvizovat. Nicméně alespoň dostali příležitost kluci z lavičky. Získal jsem tak částečný přehled o eventuálním složení, v jakém bychom mohli nastoupit proti kladenské juniorce. Ta disponuje mladým ambiciózním kádrem bývalých ligových dorostenců. Nečeká nás tím pádem jednoduché střetnutí. Kdybychom mohli nastoupit v kompletnějším složení, naše naděje na dobrý výsledek by vzrostly,“ zauvažoval nahlas brozanský kormidelník.

Na trávníku to chvílemi vypadalo jako v I. lize před pár lety. Velvarský Šelicha si klidně mohl popovídat o časech v Teplicích či Kladně s Pavlem Velebou, Brozany postavily také Diveckého. A ten měl několik šancí, hrál výtečně, ovšem gól mu souzen nebyl.

Domácí začali lépe. Moravec ještě šanci propásl, Pazdera pak minul tyč, ale v 16. minutě stejný hráč dostal míč od Bečváře, který mu šikovně pustil mezi nohama Šelicha a trefil perfektně placírkou k tyči. Divecký poté překopl bránu, domácí mladík Neuman zapůjčený z Kladna zase zazdil sólo. I proto bylo ve 32. minutě vyrovnáno, když se domácí obránci spíš vybavovali, kdo koho má mít a Vaněk trestal rybičkou, přestože brankář Kieryk vytlačil míč na tyč – 1:1.

Hodan v závěru půle mohl domácímu Slovanu vrátit vedení, avšak těsně minul. Po obrátce už se tolik zajímavého neurodilo. Zaperlil ale domácí Šelicha, který si všiml špatně postaveného brankáře, z dálky ho loboval, ale jen do břevna. Na druhé straně zase Divecký obstřelil Majtaníka, ovšem i tyč. Když už se zdálo, že svět spatří remíza, chyboval domácí Pazdera u rohového praporku, přihrál hostujícímu Stejskalovi a ten mazácky rozhodl.

„Jinak ale perfektní zápas plný nasazení,“ chválil úroveň duelu předseda Velvar David Vedral.

Branky: 16. Pazdera – 32. Vaněk, 90. Stejskal, poločas 1:1, r. Novák, 80.
Brozany: Vacho (46. Brožík) – Uka, Vaněk, Tupý (8. Němec), Prágl – Hora, Kühn, Offei, Stejskal – Divecký, Veleba.