VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PO PODZIMU: Frey: Příčin špatného umístění je celá řada

Štětí - Čtrnáctá příčka ve fotbalovém přeboru Ústecka po polovině sezony 2008 – 2009 neponechává management, trenéra místního SK Mondi Packaging Lukáše Fišera ani hráče v klídku. Nad touto nepříjemnou realitou, nejen tabulkou, jsme poseděli s předsedou SK Vladimírem Freyem.

27.12.2008
SDÍLEJ:

Roudnice - ŠtětíFoto: Václav Sedlák

„Ta realita nás v klidu nechat nemůže. Ani náhodou. Protože poslední šestnáctá Souš má na nás ztrátu pouze tří a předposlední okresní rival z Litoměřic jen dvou bodů. Na druhou stranu jsme na tom stejně s Litvínovem B, Modrou, aby Bílina měla navíc jen body tři a desátý Žatec pět.“

Při tříbodovém systému jde v jistém slova smyslu o ruletu. Hned v několika solidně odehraných duelech jste herně v žádném případě nepropadli, ale přesto se k vám štěstí obrátilo zády.
Rád souhlasím, i když ne vždycky šlo jen o tu absenci nezbytného kousíčku válečnického štěstí.

Aby čtenář nechápal vaši odpověď jako příliš zašifrovanou, chtěl jste tím vyjádřením něco naznačit?
To, že se mužstvo ve zlomových momentech nedokázalo postavit nepříznivému vývoji čelem a zbytečně i předčasně rezignovalo.

Co s tím?
Připravujeme opravdu důsledný rozbor nejen zmíněných, ale i dalších příčin, které nás dostaly v tabulce soutěže tam, kde po podzimu figurujeme. Netýkají se jenom herně taktických otázek, které jsou výhradně věcí kouče Lukáše Fišera, ale i jeho komunikace s hráči – zejména s těmi dříve narozenými. Ta vázne, což samozřejmě neslouží ku prospěchu věci.

Kouč si údajně vzal podle kuloárů čtrnáct dní na rozmyšlenou, zdali bude vůbec v SK pokračovat?
Nevzal, ale dostal ten čas ze strany výboru na to, aby právě se zkušenými fotbalisty poseděl a vzájemná nedorozumění si s Hamšíkem, Blínem a jinými vyříkal z očí do očí. Co tady nicméně nelze opomenout, to jsou Fišerovy kvalitní tréninky, které nemají chybu. Vše ovšem souvisí se vším. Podaří–li se náležitosti kolem týmu dostat tam, kam si všichni přejeme, bude jaro určitě veselejší než tomu bylo na podzim.

Vy osobně jste při několika domácích zápasech držel horko těžko jazyk za zuby. Tušíte, na co narážíme?
Ano. Na vedení zápasů ze strany sudích. Nemyslím si, že bych byl cholerik, který není schopen zůstat i v případě křivdy nad věcí. Překročí-li ovšem ta únosnou mez fotbalové etiky, ozvu se. A to nejen z ochozů a po střetnutí.

Což vám mohou mnozí fandové zazlívat a současně i zpochybňovat v duchu: „Freyovi chybí objektivní pohled na věc.“
Na zasedání KFS v Ústí nad Labem, na komisi rozhodčích, jsem mimo jiné poukázal na výkon sudího Pavla Sejkory, který u nás řídil duel 11. kola, což bylo derby s FK Litoměřice. Vedení komise bez sebemenších výhrad přijalo mé faktické výtky na adresu arbitra. Ten měl nejen vyloučit Kunerta po druhé žluté, ale především měl po faulu na našeho Škareckého přerušit hru, potrestat unfair zákrok soupeře. Nestalo se tak. Hosté následně Hraničkou vyrovnali.

Z takovéto kritiky můžete mít dejme tomu pocit vlastního sebeuspokojení, ale na vašem postavení v tabulce se tím nic nezměnilo. Navíc se vám může takováto kritika vrátit jako bumerang.
To všechno jsem vzal v úvahu. Přece není dost dobře možné donekonečna snášet nešvary, které nepoškozují fotbal jenom dole. Důležité je, že se alespoň někdo čas od času ozve, protože rozhodování mnohých sudích je – řečeno slušně – katastrofální. Proto jsem krajskou komisi rozhodčích na tuto skutečnost alespoň touto cestou upozornil já. Slov uznání jsem se přitom ovšem dočkal pouze od šéfa prvoligových Teplic Františka Hrdličky, člena VV ČMFS. Ten uvedl, že obdobná zasedání „nahoře“ jsou mnohem bouřlivější než to, kterému byl osobně v Ústí přítomen. To podle jeho slov není ku prospěchu krajské kopané. Než jsem svůj příspěvek zakončil, zdůraznil jsem také, že ještě jakžtakž beru foukání v poměru 60:40 pro domácí, méně už 80:20, natož 90:10. Čeho moc, toho je opravdu příliš.

Zůstalo tak z podzimu ve vaší paměti vůbec nějaké utkání, na které si rád vzpomenete?
Derby v Roudnici, kde zahrál náš tým nejen podle mých představ. Ani ve střetnutí s Vilémovem, i když jsme prohráli, mě mužstvo nezklamalo.

Nahlas se hovoří o Sivákovi, který má pro čtyři jarní odvety stopku. Prý chce odejít do Rakouska. Je to pravda?
V tomto čase nejsem schopen uvést ani racionální, ani žádné přesnější argumenty. Po Novém roce budeme v jeho případě vědět víc.

O útočníka Trutnovského se prý vehementně zajímají Lovosice.
I v jeho případě je moje odpověď stejná.

Kdyby chtěl odejít, jak vás známe, dokážete být jako výbor SK velkorysejší než by mnozí jiní mohli očekávat?
Nerad vařím z vody a hlavně – velmi nerad hovořím za druhého, aniž bych s ním jeho přání a touhy navzájem důkladně neprobral, přestože jde zdánlivě jen a pouze o fotbal.

Kdy začíná vaše zimní příprava na jaro?
Hned prvním pondělím nového roku. Součástí je i několikadenní soustředění ve Sloupu.

Váš mančaft potřebuje i herní přípravu, kde ji absolvujete?
Domnívám se, že tu nám zajistí kvalitně obsazený zimní turnaj na trávě třetí generace na Mělníku, kde se mimo jiné utkáme s druhým celkem středočeského přeboru Velvary, za které kope například Šelicha a jeho šéf František Blažek spolupracuje úzce i se stoperem pražské Sparty Tomášem Řepkou. Potkáme se tam i s litoměřickým FK.

Pokud tuhle bilanci podtrhnete, v konečném sumáři k ní doplníte co?
Velmi důležitou informaci o tom, že ve druhé kapitole ročníku 2008 – 2009 poneseme už jen název SK Mondi.

Autor: Mojmír Strachota

27.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 15 390 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o zdravotně postižené pracovník sociálních služeb - základní výchovná nepedagogická činnost. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15390 kč, mzda max. 25100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: smlouva na dobu určitou, za MD. Poskytování komplexních pečovatelských činností o uživatele, podpora jejich soběstačnosti, nácvik jednoduchých denních činností a poskytování pomoci při osobní hygieně a oblékání uživatelů, manipulace s přístroji, pomůckami, jídlem, prádlem a udržování čistoty a hygieny v domácnosti uživatelů. Zajišťování nákupů, přípravy stravy, doprovodu uživatelů mimo domácnost a zajišťování zájmové a kulturní činnosti pro uživatele., Vyžadujeme flexibilitu, empatii, nekonfliktnost, schopnost týmové práce, trpělivost při výchově dětí., Výhodou je praxe v sociálních službách, znalost práce s lidmi se zdravotním handicapem - mentální postižení a řidičské oprávnění pro užívání referenčního vozidla., Práce na denní a noční směny s nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobou., Do 18ti měsíců nutno absolvovat kurz PSS. , Zaměstnanecké výhody: Stravenky, týden dodatkové dovolené navíc, systém odměn po zkušební době a další po 1 roce zaměstnání u organizace. , Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem, telefonicky (po - pá 8-14 hod.) nebo osobně.. Pracoviště: Centrum sociální pomoci litoměřice, p. o. pokratická, Pokratická, č.p. 182, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Jana Kuglerová, +420 778 407 037.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 12 410 Kč

Pomocní kuchaři pomocný kuchař, pomocná kuchařka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12410 kč, mzda max. 13070 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: bližší informace u vedoucího oddělení stravovacích služeb Jaroslav Šefčík, telefonicky (pondělí až pátek 7.00 až 15.00) - 416723718, e-mail: j.sefcik@nemocnice-lt.cz.. Pracoviště: Nemocnice litoměřice, a.s., Žitenická, č.p. 2084, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Dagmar Malejovská, +420 416 723 383.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 16 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené pracovník v sociálních službách, přímá obslužná péče. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: smlouva na dobu určitou s možností prodloužení na neurčito. Zájemce nemůže být absolventem praktické školy. Výhodou je absolvování kurzu pracovníka v sociálních službách. Dobrý fyzický i psychický stav, empatičnost, zájem o práci s lidmi. Zaměstnanecké výhody: dovolená navíc, celkem 5 týdnů, výhodné stravování v organizaci zajištěno, sociální program pro zaměstnance, technické vybavení provozu. , Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem, telefonicky (v pracovních dnech) nebo osobně.. Pracoviště: Ústav sociální péče pro tělesně postižené dospělé snědovice, příspěvková organizace, 411 74 Snědovice. Informace: Hana Cutychová, +420 416 857 220.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 25 000 Kč

Řidiči ostatních speciálních vozidel řidič bagru - strojník obsluha pásových a kolových strojů. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: spolehlivost, výpis z rejstříku trestů. , Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem, telefonicky nebo osobně Areál kasáren pod Radobýlem, Kamýcká, Litoměřice., Vladislav Slaboch, Šabatová Monika - 608033044, 777742625.. Pracoviště: Slaboch s.r.o., Školní, č.p. 299, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Vladislav Slaboch, +420 608 033 044.


Alena Krejčová točila na vinobraní v Žernosekách.
15

Mnoháček Zgublačenko boduje na filmařských soutěžích

Do Litoměřic zavítal cirkus Jo - Joo.
10

FOTO: Principál laškoval s tygřicí. V Litoměřicích je cirkus Jo - Joo

POJĎME SE BAVIT! Posílejte nám veselé, kuriózní, zajímavé fotografie

Litoměřice - Litoměřický deník spustil v pátek 23. března na svém webu nový seriál. Jaká jsou pravidla?

Projekt Dukla propadák nebyl, říká předseda Stadionu

Litoměřice – Pro sebe si sezonu vyhodnotil jako méně úspěšnou, i když hodně kladů na ní našel. Předseda HC Stadion Litoměřice Daniel Sadil se pro Deník vyjádřil i k projektu Dukla, který dává šanci v dresu Stadionu nastupovat hráčům širších reprezentačních výběrů U20 a U19. 

Sobotka o ústavním puči, výbuchy v Kladně a Keinkauf Land: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. března 2018.

Jak jsme žili v Československu: Chodouny - Lounky

Litoměřicko - V pátek 23. března pokračuje pouze v tištěném Litoměřickém deníku dalším dílem seriál Jak jsme žili v Československu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT