Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PO PODZIMU: Litoměřice mají co zlepšovat

Litoměřice - Předposlední místo v přeboru Ústecka – to je pro management, realizační tým, trenéry, ale i hráče FK Litoměřice výsledek, který je na hony vzdálen původnímu očekávání.

8.12.2008
SDÍLEJ:

Bezděkov - LitoměřiceFoto: Václav Sedlák

Na tom se shodují předseda Ondřej Schoř, stejně jako členové výboru Deno Hutár, Radek Bania a v neposlední řadě i vedoucí mužstva Jindřich Slabý. S trenérem Milanem Chloubou a jeho asistentem Michalem Slabým jsme si tudíž měli po skončení první poloviny soutěže o čem povídat.

„Věděli jsme, že bez posil nemůžeme pomýšlet na zázraky, nicméně jsme očekávali, že bychom mohli po podzimu figurovat v klidném středu tabulky.“

Do sezony 2008 – 2009 jste nastupovali s kádrem, který naproti ročníku 2007 – 2008 nedoznal žádných zásadních změn. Patrně jste sázeli na to, že tým bude zase o něco sehranější, a tak může pokračovat v dalším postupném zlepšování – nejen svého herního projevu.
V otázce je obsažena i naše odpověď.

Abychom byli přesnější, do celku se přece vrátil Jirka Krejza z divizních Brozan.
Vrátil, ale bohužel jen nakrátko. Hned po prvním kole ve Vilémově si přetrhl křížový vaz, což představuje jednoznačnou diagnózu – půl roku stop.

Vaše nepsané cíle prý byly pohybovat se někde v klidném středu tabulky.
Byli jsme o tom dokonce přesvědčeni, přestože máme mladý kádr. Věkový průměr je necelých 23 let. Když k těm relativně starším patří pouze Honza Kekule. Jak se ovšem ukázalo, zažít herní styl 4 – 1 – 4 – 1, nebo 4 – 4 – 2 není otázkou jedné dvou sezon.

Kdy vám běhal mráz po zádech?
Při utkáních doma s Bílinou a Roudnicí. Přestože jsme v obou duelech byli lepším mužstvem, prohráli jsme, protože naše koncovka – řečeno slušně – byla bídná.

Nejen proti Bílině a Roudnici jste předváděli solidní kombinační fotbal, ale nejen bídná koncovka byla pro mužstvo kamenem úrazu. Tušíte, na co se chceme zeptat?
Na kázeň. Osobní. Těch devět červených karet – čeho moc, toho bylo doopravdy příliš. S tím musíme před jarem něco zásadního udělat.
Pocit křivdy, kdy má nejen jednotlivec dojem, že ho sudí šmiknul, se nedá léčit ani v případě, že byste měli pod palcem mančaft intelektuálů.
Domníváme se, že kluci už pochopili, že cesta v tabulce směrem nahoru nevede přes zbytečné stresy, pocity křivdy, ale přes zatnuté zuby a polknutí byť toho sebežlučovitějšího sousta.

Co nelze přehlédnout, je skutečnost, že jste mívali taky na tréninku jenom tři čtyři lidi.
Marodka byla neuvěřitelně plná – to jistě rovněž sehrálo svou neblahou herní, potažmo výsledkovou roli.

Co jste říkali hře nováčka z Bezděkova, za který kopou mnozí z vašich spoluhráčů z roudnického SK či Štětí?
Na tomto kolektivu je vidět, že se fotbalem baví a že trenér Martin Arazim ví, co nejen na jednotlivce, ale celý tým platí.“

Ve Štětí jste sahali po třech bodech, ale i tam jste předvedli velkovýprodej brankových příležitostí.
Na SK jsme doslova proflákli první půli. Do té druhé se nám ale povedla střídání. Na plac přišli Luboš Krejza a Janda, kteří přinesli nejen oživení naší hry, ale také srovnání skóre.

Teprve šestnáctiletý Janda se ukazuje jako mimořádný talent. Zájem o něj je i ze strany internacionála roudnické farmy VOŠ a SOŠ Přemka Bičovského.
Dávali jsme mu šanci od Proboštova. Ukazuje se i ve svém dorosteneckém věku jako zralý fotbalista. Věříme, že zůstane.

V FK funguje víc než stoprocentní návaznost na mládež, takže prý zařazujete v zimní pauze do přípravy další ještě dorostenecké naděje.
To můžeme jen velmi rádi potvrdit.

Vydařenější finiš podzimní části, výhry v Litvínově (2:0) a doma se Souší (4:1) vám před zimní přípravou přece jen tak trochu uvolnili dech.
Těch šest bodů jsme potřebovali jako sůl. Nejen pro klid a celkovou atmosféru v kabině a na hřišti.

Jak máte program před jarem naplánovaný?
Na kondičce začínáme makat už od 6. ledna. Na konci měsíce od 26. do 31. absolvujeme soustředění v perfektních podmínkách ve Vilémově. Herní přípravu pak na turnaji v Lounech. Od 4. února se budeme připravovat každou středu i na umělce v Brozanech.

Kdo více než pětadvacetičlenný kádr FK opouští, kdo jej naopak hodlá posílit?
Už v průběhu podzimu jsme uvolnili Lukáše Stejskala do Brozan. Za něj by měl přijít Honza Mikoláš. Jinak zůstává kámen na kameni – v tom nejlepším slova smyslu.

Takže?
V bráně jsou k dispozici Ekrt s Péťou Fišerem, pro obranu Smetana, Kekule, Becker, Novotný, Dufek, Jirka Krejza, Císař, Michal Slabý, který naproti trablům s koleny nám víc než vydatně pomohl při organizování defenzívy právě v duelech s Litvínovem a Souší, Marek Slabý. Ve středu pole to jsou Ivančo, Jakub a Lukáš Grunertovi, Luboš Krejza, Rapavý, Koláček, Janda a v útoku Vlasák, Hranička, Hanzal, jakož i dorostenci Klokočník, Dráha, Rondoš, Novotný a Čedík.

Ptát se na cíl pro jaro je jistě zbytečné, chcete se záchránit v přeboru?
Jsme všichni pevně přesvědčeni, že tento úkol jsou kluci schopni v jarních odvetách zvládnout.

Autor: Mojmír Strachota

8.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
hokej, Litoměřice a Prostějov
13

Stadion má jen bod, dva uletěly s Jestřáby

Tradiční veletrh středních a učňovských škol pro žáky základních škol.
28

FOTO: Střední školy a učiliště se nabízely dětem ze základních škol

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Naši prvňáci: ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní ve Štětí

Každou středu vám představujeme nové prvňáčky ze škol na Litoměřicku a Podřipsku.

Kulináři všech zemí se spojili. Umění ukážou v Litoměřicích

Litoměřice - Výstaviště provoní speciality osmi světových kuchyní.

Fasáda ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích je dokončená

Lovosice – Práce na zateplení a fasádě Základní školy Antonína Baráka jsou dokončené a škola tak konečně získala důstojný kabát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení