„Na sobotu jsme měli naplánovanou brigádu, chtěli jsme udělat oplocení. Jakmile jsme kolem deváté přišli, věděli jsme, že je zle. Byla otevřená mříž před vchodem do šaten a také dveře. Když jsme vešli dovnitř, tak jsme viděli i vykopnuté dveře do inventáře. Zavolali jsme policii a začali sčítat škody,“ vzpomíná na sobotní ráno jeden z funkcionářů Dynama Jaroslav Rejhon. Ten byl v areálu naposledy ve čtvrtek odpoledne, kdy bylo ještě vše v pořádku.

Zdejší fotbalový klub přišel o několik sad dresů, míče, rozlišovací soupravy, set top box, CD přehrávač, tašky i soupravy pro náhradníky. Některé z nich mají na zádech jméno klubu, vpředu reklamy.

„Předběžná škoda je asi 123 tisíc, což je pro nás samozřejmě velká částka. O kompletní vybavení přišla stará garda, dresy zmizely i A týmu, dorostu a žákům. Vzali 30 míčů, ty horší nám nechali. Podle všeho chtěli odnést i pračku, protože byla odmontovaná, ale nakonec si to asi rozmysleli. Nevšímali si ani hotovosti, která byla v klubovně. I když nám na druhou stranu vypili lahev fernetu,“ hořce se usmívá Rejhon.

„Chceme, aby se to dostalo na veřejnost. Třeba se někdo něco dozví. Pak by mohl informovat nás nebo policii, která to má v šetření.“

Vedení Dynama Podlusky bude vděčné za jakoukoliv materiální pomoc. Informovat se můžete na tel. 777 988 453.