Zatímco domácí, kterým patří devátá příčka tabulky, půjdou do derby nabuzeni výhrou v Modré, hosté po bezbrankové remíze s Oldřichovem klesli na samé dno nejvyšší krajské soutěže. Favoritem tedy budou svěřenci štětského Lukáše Fišera. „S těmi body z Modré se nám lépe dýchá, ale potřebujeme je potvrdit i v derby,“ měl po minulém kole jasno štětský trenér.

V sobotu odpoledne se představí na domácím hřišti šestý Bezděkov, který přívítá dvanáctý Litvínov B (15.30). Třetí Roudnice zajíždí do Střekova, který hraje v klidném středu tabulky a opírá se o střelecké umění Jouzy. Ten už zaznamenal šest branek.

Situace divizních Brozan je vážná, devět bodů stačí jen na současnou 15. příčku. Navíc v neděli hraje Sokol doma proti Chomutovu (15.30), který stíhá vedoucí Českou Lípu, takže ztrácet body nemá v úmyslu.

Souboj celků z čela tabulky A skupiny I. A třídy bude v sobotu od 15.30 hodin k vidění v Milešově, kde domácí (4.) přivítají vedoucí Krupku. Druhé Lovosice zajíždějí do Šluknova, šesté České Kopisty hrají v Soběchlebech.

V B skupině I. B třídy jsou na programu dvě okresní derby, Libotenice v sobotu hostí Sokol Černiv, kterému se zatím příliš nevede, trápí se především střelecky. Pouhých devět branek v osmi zápasech je toho důkazem. V nedělním dopoledním utkání nastoupí v Křešicích Podřipan Rovné (10.15). Už v sobotu se v Hrobcích představí Dubí a Pokratice jedou do Trnovan. V neděli hrají Mšené–lázně na hřišti Modlan B (14) a Straškov hostí Ohníč. V A skupině hrají doma Liběšice s Chuderovem, Úštěk nastoupí ve Fojtovicích proti Heřmanovu.