S druhým týmem divizní skupiny B změří v nedělním utkání síly fotbalisté Sokola Brozany (16). Ti se díky přesvědčivé výhře nad Toužimí v posledním kole dostali na devátou příčku, i když dosavadní zisk devíti bodů jim klidné spaní nezaručuje ani náhodou. Teplická rezerva, která je jejich aktuálním soupeřem, stíhá vedoucí Chomutov a s prázdnou se nebude chtít vracet ani z Brozan.

Ze čtyřlístku regionálních celků v krajském přeboru si zatím překvapivě nejlépe stojí bezděkovský nováček, který je třetí. V sobotu doma nastoupí proti druhému AFK LoKo Chomutov (16). „K dispozici by měli být Krása a Černý, naopak chybět asi bude Andres a Huja. Víme, že Chomutov je silný dopředu, ale chceme bodovat. Před derby s Roudnicí, které se hraje už za týden, bychom se rádi udrželi před ní,“ říká s úsměvem jeden z koučů domácích Martin Arazim, který věří, že se na týmu neprojeví středeční pohárová porážka v Postoloprtech.

Šestý SK Roudnice po porážce v Chomutově hostí v neděli litvínovskou rezervu. Tu potřebují svěřenci Alexandra Feča porazit, aby jim čelo tabulky ještě více neodskočilo. Případný osmibodový náskok vedoucího Vilémova by při kvalitní práci týmu i managementu celku z Děčínska mohl být totiž v boji o postup, do něhož by Roudničtí zcela jistě rádi zasáhli, rozhodující.

Už v sobotu dopoledne nastoupí na domácím trávníku fotbalisté devátého Štětí proti stále se lepšícím Neštěmicím (10.15). Ty už poskočily na čtvrtou příčku a jsou společně s vedoucím Vilémovem nejlépe střílejícím týmem soutěže (24 branek).

Oklepat se z nepříjemné a nečekané prohry se Žatcem (3:5) pojedou fotbalisté předposledního FK Litoměřice v neděli do Klášterce, kde hraje domácí zápasy Tatran Kadaň.

V A třídě I. A třídy hraje z trojlístku regionálních zástupců v domácím prostředí pouze Milešov. Tomu patří aktuálně šestá příčka tabulky s deseti body, společně s první Krupkou je jediným neporaženým týmem. Soběchleby zaostávají o bod, ale favoritem by přesto měl být celek z pod nejvyšší hory Českého středohoří.

Druhé Lovosice zajíždějí na hřiště Přestanova, třetí České Kopisty do Jílového, kterému patří pátá příčka. „Teď se třeba ukáže, jak na tom opravdu jsme,“ říkal po posledním remízovém duelu s Modlany jeden z koučů Č. Kopist Milan Opava.

Dvě okresní derby jsou tentokrát na programu B skupiny I. B třídy. Hrobecký nováček hostí v sobotu od 16 hodin Podřipan Rovné, v neděli si to rozdá Sokol Straškov s Pokraticemi. Čtvrté Libotenice v sobotním duelu přivítají sedmé Trnovany. V neděli dopoledne pak budou Křešičtí potvrzovat výhru ze hřiště soupeře před svými fandy s Ohníčí (10.15). Odpoledne pak zajíždějí černivští svěřenci Marcela Týceho k duelu s předposledními Modlany B (14).

V A skupině v sobotu hrají oba zástupci Litoměřicka v domácím prostředí, osmý Slavoj Úštěk hostí třetí Březiny, jedenácté Liběšice hrají s devátým Vaňovem.